Bavarian Mountain Hound – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Home > Bavarian Mountain Hound

Yazdır

Bavarian Mountain Hound

Alman güvenilirliği

Breed
FCI-6
Scenthounds and Related Breeds
FCI
breed_picture

Original Name : Bayerischer Gebirgsschweißhund

Erkek boyutu : 45- 50 cm arası

Dişi Boyutu : 43-48 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : Germany

breed_picture

Bavarian Dağ Köpekleri, sakin ve dengeli köpeklerdir, sahipleriyle çok güçlü bir ilişki geliştirirler ancak yabancılara karşı kayıtsız kalırlar. Soğukkanlı, mantıklı ve kendinden emin olan Bavarian Dağ Köpeği, uysaldır, korkak veya saldırgan değildir.

Baş+

Nispeten geniş ve hafif çıkıntılı bir kafatası vardır, alın kısmına doğru net bir şekilde yükselir ve kaş kemeri çok belirgindir.

lupoid

Vücut+

Belirsiz bir bağrı vardır, boyundan sırt kısmına geçişi takip eder, sağlam ve esnek bir sırtı vardır; nispeten kısa, geniş ve son derece kaslı beli vardır, sağrıları pek düz değildir.

lupoid

Deri+

Koyu kırmızı, kızıl, kırmızımsı kahverengi ve bronz renklidir. Aynı zamanda açık sarımsı kahverengi ila kahverengi, geyiklerin kış kürküne benzeyen kırmızımsı gri, aynı zamanda da siyah benekli olabilir.

lupoid

Kulaklar+

Orta uzunluktan biraz fazladır, uzunluğu burundan öteye gidemez.

lupoid

Kuyruk+

Orta uzunluktadır, uzunluğu dizlerden öteye gitmez, üst kısımda bulunur, yürürken düz veya sarkık durur.

lupoid

Tüy+

Yoğun, düz, sıkı ve dokununca oldukça serttir, hafif parlaktır.

lupoid

Orta büyüklüktedir, orantılıdır, oldukça hafif olmasına rağmen hareketli ve kaslıdır, Bavarian Dağ Köpeklerinin hafif dikdörtgen vücudu vardır, arka tarafa doğru hafif yüksektir, bacakları çok uzun değildir.Başı düz veya hafif yukarı kalkık durur, kuyruk düz veya aşağı eğiktir. Uzun süredir devam eden kontrollü üretimin sonucunda ortaya avcılar ve av alanı bekçileri için muhteşem bir çalışma arkadaşı çıkmıştır.

Biliyor muydunuz?

Tüm iz süren tazılar ve av köpekleri, ilkel av köpekleri veya Bracke’lerden gelmiştir. Bu saf ırkların çok tiz bir sesi vardır, av için oldukça gelişmiş bir koku alma duygusu vardır, her boyuttaki avın peşini büyük bir güvenle sürebilir. En güvenilir ve sebatkar köpekler, ilk olarak yaralı avın izini tasmayla sürmede kullanılan sürülerden seçilmiştir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram