Home > Drever

Yazdır

Drever

Av için doğmuş ve büyümüş

Breed
FCI-6
Scenthounds and Related Breeds
FCI
breed_picture

Original Name : Drever

Erkek boyutu : 30-38 cm arası

Dişi Boyutu : 27- 35 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : Sweden

breed_picture

Oldukça uzun gövdeli ve kısa bacaklı Drever ırkı köpekler, güçlü ve sağlamdır, gelişmiş kasları vardır, ve çevik gururlu bir hava katar. Erkekler ve dişiler arasında çok belirgin farklılıklar vardır. Genel olarak, karakter açısından son derece dengelidir, saldırganlık, çekingenlik veya gerginlik göstermezler.

Baş+

Gövdeyle karşılaştırıldığında oldukça büyüktür, hafif uzundur ve burna doğru incelir.

lupoid

Vücut+

Erkeklerde omuz başları son derece belirgindir, güçlü ve kaslı bir sırtı vardır, nispeten kısa bir beli, gelişmiş, oval bir göğsü vardır ve dirseklere kadar uzanır.

lupoid

Deri+

Her renk olabilir ancak beyaz lekeler bulunur.

lupoid

Kulaklar+

Oldukça aşağıdadır, orta uzunlukta ve genişliktedir, kat olmadan yanlara düşer.

lupoid

Kuyruk+

Uzun ve dip tarafı kalındır, tercihen aşağı sallanır.

lupoid

Tüy+

Kaba, düz ve sıkıdır.

lupoid

İlk örnekler 1913 yılında kaydedilmiştir ancak 1930 yılından önce, üstün geyik izcisi olarak ün kazanmaya daha yeni başladığında ırk hakkında çok fazla bilgi yoktu. O dönemde geyikler çok nadirdi ancak sayıları artmaya ve kuzeye doğru yayılmaya başladığında, avcılar bu küçük ve kokuyla iz süren tazıların doğuştan gelen izleme yeteneklerinden çok etkilendi. 1947 yılında, orijinal ırktan 2 cm daha uzun olan İsveç türüne Drever adı verilmiştir ve altı yıl sonra yerli ırk olarak tam anlamıyla tanınmıştır. Drever ırkı köpekler, en iyi karaca izcileri olarak kabul görmüştür ancak yaban tavşanı ve tilki konusunda son derece güvenilirdir. İz süren köpeklerle benzer yapıya sahiptir, İsveç’in tüm hava koşullarında ve arazilerinde çalışabilirler. Sadece avlanma için üretilir ve kesinlikle refakat köpeği değildir.

Biliyor muydunuz?

Westphalian Dachsbrackes, 1910 yılında İsveç ve Danimarka'ya getirilmiş, burada yerel tazılarla melezlenmiştir, bazıları da Dachshund ırkı köpeklere benzer. Drever ırkı köpeklerin ataları İsveç’te ortaya çıkmıştır ve av köpeği olarak çok büyük bir üne sahiptir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram