Home > Gordon Setter

Yazdır

Gordon Setter

İskoçya’nın Kendi Av Köpeği

Breed
FCI-7
Pointing Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Gordon Setter

Erkek boyutu : 66 cm

Erkek ağırlığı : 30 kg

Dişi Boyutu : 60 cm arası

Dişi ağırlığı : 25 kg

Bakım derecesi :

Anavatanı : United Kingdom

breed_picture

Gordon Setter, cesur, sosyal, nazik yapılı, sakin, zeki, becerikli ve itibarlı köpeklerdir.

Baş+

Geniş olduğundan daha derindir, burnu kafatasından daha kısadır çünkü art kafasından bitime olan mesafe, bitimden buruna olan mesafeden daha uzundur.

lupoid

Vücut+

Geniş, hafif eğimli beliyle birlikte geniştir ve orta uzunluktadır, çok geniş olmayan alçak bir gövdesi vardır, belirgin kaburgaları vardır ve sırtı derindir.

lupoid

Deri+

Koyu ve parlak kömür karasıdır, pas rengi yoktur, bronz (kestane kırmızısı) lekeler vardır. Parmaklarda siyah çizgiler veya çenenin altında siyah bir tutam vardır.

lupoid

Kulaklar+

Orta büyüklükte, ince, aşağıda ve başa yakındır.

lupoid

Kuyruk+

Düz veya hafif pala şeklindedir, dizleri geçmez, düz veya üst çizginin altındadır.

lupoid

Tüy+

Baş üzerinde, bacakların önü ve kulakların ucundaki tüyler kısa ve incedir; orta uzunluktadır, diğer bölgelerde düzdür, kıvırcık veya dalgalı değildir.

lupoid

Bu şık ırk, gerçek bir koşucudur, arazi av köpeği olsa da ağırlık taşıyabilen bir at gibidir. Gordon Setter, genel olarak uyumlu bir yapıdadır.

Biliyor muydunuz?

Scottish Av Köpeği, İngiliz kardeşleri göz önüne alındığında bu ırk için daha bariz bir ad olabilir ancak ismini ırkın babası Gordon Dükünden almıştır. Gordon Dükü, programında kullandığı ırklardan herhangi birinin ayrıntılarını hiç yayınlamadan Aberdeen’de bulunan siyah ve bronz av köpeklerini heyecanla yetiştirmiştir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram