Anasayfa SAĞLIKLI BESLENME Royal Canin Yaklaşımı Sağlıklı Beslenmenin Tarihsel Seçimi

Sağlıklı Beslenmenin Tarihsel Seçimi

Yazdır
Sağlıklı Beslenmenin Tarihsel Seçimi

SAĞLIKLI BESLENME, MİSYONUMUZ

Royal Canin’in misyonu her zaman Sağlıklı Beslenme olmuştur. 50 farklı besin (proteinler, lipidler, karbonhidratlar, amino-asitler, yağ asitleri, mineral tuzlar, vitaminler ve iz elementleri) arasında tam bir denge ile karakterizedir. Diyetlerimizin formulasyonu, kedi ve köpeklerin hassas ve özel ihtiyaçlarına saygı gösteren ve değişmez bir besin formülünü garanti eden bir yapısı olan karmaşık bir bulmacaya karşılık gelir.

Bu tam anlamıyla bilimsel tek prosedürdür, çünkü formülasyon sürecinin kalbine hayvanı koyar: gerçekte kullanılan malzemeler, sağlanan besinlerin kalitesi ve besinsel faydaları dikkate alınarak seçilmektedir. Royal Canin’in beslenme felsefesi, tatsal özellikleri açısından bilinen tüm hammaddeleri (kuzu eti, somon balığı, av eti, vb) öne çıkaran tüm prosedürlerden uzaktır.

İlerleyen bilim

Hayvan beslenme, diyet alımına dayalı olarak temel besinleri ve bunların oynadıkları rolü belirlemeyi amaçlayan bir bilimdir. Bu sürekli olarak yeni bilgiye sahip olduğumuz bir alandır: “Health” ve “Nutrition” anahtar kelimelerine atıfta bulunan yayınların sayısı 2009 yılında 2746 iken, bu sayı 1995 yılında 1241’di, on yılda iki kattan fazla bir artış!

Her yıl, birçok hastalık riskini önlemek ve bedeni korumak için sağlığın sürdürülmesini sağlayan temel besinlerinin yanında, doğal elementler içeren tamamen yeni bir dizi evcil hayvan diyeti ve beslenme formülleri piyasaya çıkmaktadır.

Köpeklerin ortalama yaşam süresinin, örneğin, son 15 yılda, 3 yıl daha arttığı tahmin edilmektedir.

Günümüzde, hayvan diyetleri, özel ihtiyaçlara, iyi belirlenmiş eksiklerin önlenmesine veya devam eden araştırmalarda keşfedilen diğer özelliklere göre formüle edilebilmektedir. Bilim adamları ve önde gelen evcil hayvan yemi üreticileri, köpeklerin yavru, yetişkin ve yaşlı olmaları ile boyutlarının küçük, orta, büyük veya dev olmalarına göre farklı şekilde beslenmeleri gerektiğini kabul ediyorlar.

Kedilerin, yaşlarına ve ayrıca yaşam biçimlerine, hassasiyetlerine ve hatta ırklarına (mesela İran kedisi, Main Coons ve Siyam kedisi gibi) göre farklı beslenme ihtiyaçlarını belirlemiş bulunmaktayız.

Bilimsel yeni gelişmeler sayesinde diyet kavramı, belirli hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi için ‘Önleyici Beslenme’ ve gerektiğinde ‘Sağlıklı Beslenme’ veya ‘Tedavi Edici Beslenme’ olarak gelişmiştir.