Home > Ca de Bestiar

Yazdır

Ca de Bestiar

Eski dünyanın en büyük köpeklerinden birisi

Breed
FCI-1
Sheepdogs and Cattle Dogs (except Swiss Cattle Dogs)
FCI
breed_picture

Original Name : Ca de Bestiar

Diğer Adlar : Majorca, Shepherd, Dog

Erkek boyutu : 66-70 cm arasında

Erkek ağırlığı : Ortalama 40 kg

Dişi Boyutu : 60-66 cm arası

Dişi ağırlığı : Ortalama 40 kg

Bakım derecesi :

Anavatanı : Spain

breed_picture

Ca de Bestiars ırkı köpekler büyüktür ama çok iri değildir, ortalama ağırlığa sahiptirler. Simsiyahtır veya sadece göğüs kısmında beyazlık bulunur. Dengeli, güçlü, sağlam, kaslı, dirençli ve çeviktir. İki tür postları olur: Kısa veya uzun tüylü olurlar ancak kısa tüy daha yaygındır.

Baş+

Ön taraftan bakıldığında üçgene benzer. Yukarıdan bakıldığında tepesi daha geniştir. Sağlamdır ama ağır değildir. Burun kısmı, kafatası kadar uzun olmalıdır ancak başı boynu kadar uzundur.

lupoid

Vücut+

Dirençli ve dengelidir, hem güçlü hem de çevik bir havası vardır.

lupoid

Deri+

Sadece siyah olmalıdır ancak siyahın tonları da kabul edilebilir. Beyaz sadece göğüs kısmında, güzel bir boyunbağı şeklinde boyun altında ve ayaklar üzerinde kabul edilir.

lupoid

Kulaklar+

Kıvrıktır, baştan küçüktür ve üçgen şeklindedir. Ucu, göz karunkülüne kadar uzanır. Kafatasıyla aynı uzunluktadır.

lupoid

Kuyruk+

Dikey durur, uçlara doğru yavaşça yükselir, dip tarafı kalın olmalıdır.

lupoid

Tüy+

Kısa ve gürdür, lumbar bölgesinde yaklaşık 2 cm olmalıdır. Çok ince bir alt kürkü vardır, oldukça seyrektir, cilde karşı düzdür. Uzun tüylü köpeklerin lumbar bölgesindeki tüyler biraz kıvırcık olabilir, mevsime göre 3-4 cm'in üzerine çıkabilir (kışın daha uzundur).

lupoid

Bu son derece asil köpekler sadece tek bir refakatçiyi tanır ve yabancılarla iletişim kurmakta zorlanır. Gençken zeki, itaatkar, sevgi dolu ve mesafeli olan bu köpekler aynı zamanda duyarlıdır. Sonuna kadar sadık bir refakatçi olan bu köpekler cesur ve ters de olabilir.

Biliyor muydunuz?

Ca de Bestiar ırkı köpeklerin başka hiçbir köpeğe benzemeyen bir bakışı vardır. Oldukça küçük ve bademe benzeyen gözleri bal (oldukça açık) veya harnup rengindedir (koyu) , zeka ve hüzün bir aradadır ve kuşkulu bakar.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram