Home > Czechoslovakian Wolfdog

Yazdır

Czechoslovakian Wolfdog

Kurt yürüyüşü

Breed
FCI-1
Sheepdogs and Cattle Dogs (except Swiss Cattle Dogs)
FCI
breed_picture

Original Name : Československý Vlčák

Diğer Adlar : Czechoslovakian, Vlcak

Erkek boyutu : En az 63 cm

Erkek ağırlığı : En az 25 kg

Dişi Boyutu : 58 cm

Dişi ağırlığı : En az 20 kg

Bakım derecesi :

Anavatanı : Czech Republic

breed_picture

Sağlam yapılı ve ortalama boyutun üzerindeki Vlcak ırkı, kurt gibi görünür ve hareket eder. Postunun dokusu, rengi ve maskesi de kurda benzer. Czechoslovakian Wolfdogs, değişken doğalı, hızlı tepki veren, anlayışlı ve güçlü köpeklerdir. Genel olarak, bu cesur, korkusuz ve son derece becerikli köpekler sıradışı bir şekilde sadıktır.

Baş+

Simetrik ve kaslıdır. Yukarıdan veya yandan bakıldığında, baş kör bir koni şeklindedir.

lupoid

Vücut+

Boyundan gövdeye kadar üst çizgi devam eder, belirgindir, kaslı omuz başları vardır, sıkı ve düz bir sırtı vardır. Lumbar bölgesi, kısa ve kaslı olmalıdır, geniş değildir.

lupoid

Deri+

Sarımsı gri ila gümüş gri renk arasındadır, karakteristik renkte açık renk bir maske vardır.

lupoid

Kulaklar+

Dik, ince, üçgen ve kısadır.

lupoid

Kuyruk+

Yüksekte durur, dinlenirken düz bir şekilde yana sarkar.

lupoid

Tüy+

Düz ve sıkıdır, kış ve yaz postu arasında büyük fark vardır. Kışın alt kürk baskındır, üst kürkle birlikte tüm vücut üzerinde kalın bir post oluşturur.

lupoid

1955 yılında, Çekoslovakya bölgesinde, deneysel bir çalışmada Alman Çoban Köpekleri, Karpatya kurt köpekleriyle çiftleştirilmiştir. Her çiftleşmeden (erkek-dişi/dişi-erkek) doğan yavruların pek çoğunun yetiştirme için genetik olarak uygun olduğu görülmüştür. 1965 yılında, sistematik bir plan yeni bir çeşit oluşturmak için tasarlanmıştır. Amaç, kurt köpekleri ve bu köpeğin en iyi yeteneklerinin en faydalı özelliklerinin seçilmesidir. Czechoslovakian Wolfdog ırkı köpekler en sonunda 1982 yılında ulusal ırk kulüpleri komitesi tarafından evcil bir ırk olarak tanınmıştır.

Biliyor muydunuz?

Dinlenirken, boyun en fazla 40 dereceye kadar eğimli olabilir. Boyun, köpeğin burnunu herhangi bir çaba harcamadan yere koyabilecek kadar uzun olmasını gerektirir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram