Home > South Russian Shepherd Dog

Yazdır

South Russian Shepherd Dog

Ayı gibi ama sadık

Breed
FCI-1
Sheepdogs and Cattle Dogs (except Swiss Cattle Dogs)
FCI
breed_picture

Original Name : Yuzhnorusskaya Ovcharka

Diğer Adlar : Yuzhak

Erkek boyutu : En az 63 cm

Dişi Boyutu : En az 60 cm

Bakım derecesi :

Anavatanı : Russian Federation

breed_picture

Güney Rusya Ovcharka, ortalamanın üzerinde bir büyüklüğe sahip güçlü hayvanlardır. Yabancılara karşı özellikle güvensiz olan, son derece basit köpeklerdir ve farklı iklimlere ve sıcaklıklara kolayca uyum sağlayabilir.

Baş+

Uzundur, oldukça geniş bir alnı vardır. Bitimi oldukça görünür haldedir. Burnu büyük ve siyahtır.

lupoid

Vücut+

Omuz başları fark edilmez ama çok yüksek değildir. Sırtı düz ve güçlüdür. Beli kısa, geniş ve yuvarlaktır. Gövdesi oldukça geniştir, hafif yassı ve derindir.

lupoid

Deri+

Genellikle beyazdır ancak beyaz ve sarı, saman rengi, grimsi (kül grisi) ve grinin diğer tonlarına izin verilir; beyaz renk üzerinde geniş gri lekeler veya gri benekler olabilir.

lupoid

Kulaklar+

Oldukça küçük, sarkık kulakları vardır ve üçgendir.

lupoid

Kuyruk+

Oldukça aşağıda durur, eğimli bir sağrının dış hatlarını kaplar. Kuyruğu, dize değecek kadar uzundur.

lupoid

Tüy+

Uzun (10-15 cm), kaba, kalın, sık ve hafif dalgalıdır. Uzunluğu, baş, bacaklar, gövde, kuyruk üzerinde aynıdır ve gelişmiş bir alt kürkü vardır.

lupoid

Yuzhak, iri kemik yapısına ve gelişmiş bir kaslara sahip güçlü ve yağsız köpeklerdir. Cinsiyetler birbirinden oldukça farklıdır. Erkekler, dişilere göre daha cesur, daha güçlü ve daha sağlam yapılıdır. Büyük Rus ayısına benzeseler de, Güney Rusya Çoban Köpekleri pek çok yeteneğe sahip gerçek bir hizmet köpeğidir. İnsanları ve mülkleri büyük bir güç ve cesaretle korumaya yönelik doğal içgüdüleriyle ünlüdürler. Aynı zamanda son derece aktif olmalarıyla bilinirler. Gerçek anlamda işe yarayan bu köpekler güçlü, dengeli, canlı, baskın karakterlidir ve aktif bir şekilde savunma yapar.

Biliyor muydunuz?

İyi huylu ayılara benzeyen Yuzhak ırkı köpekler, yabancıların kendisini sevmesine izin vermeyen ve konu gözetimindeki insanları ve malları koruma olduğunda kesinlikle taviz vermeyen rakipsiz koruma köpekleridir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram