Home > Austrian Pinscher

Yazdır

Austrian Pinscher

Dürüst ve ender

Breed
FCI-2
Pinscher and Schnauzer - Molossoid Breeds - Swiss Mountain and Cattle Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Österreichischer Pinscher

Erkek boyutu : 43- 48 cm arası

Dişi Boyutu : 40- 48 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : Austria

breed_picture

Avusturya Pinscher, kendinden emin, dikkatli köpeklerdir; özellikle tanıdığı insanlara karşı son derece sadık ve arkadaşça davranan canlı ve neşeli köpeklerdir. Yabancılara karşı güvensiz olan ve koruma köpeği olarak son derece güvenilir olan bu köpeklerin avlanma içgüdüleri pek gelişmiş değildir çünkü esas görevleri insanları ve malları korumaktır.

Baş+

Armut şeklindedir ve vücutla doğru orantılıdır.

lupoid

Vücut+

Oldukça belirgin sağrısı, kısa, geniş, sıkı ve düz bir sırtı, kısa ve geniş beli, uzun ve geniş sağrısı vardır.

lupoid

Deri+

Altın buğday renginde, kahverengimsi sarı, kırmızı, bronz lekeli siyah olabilir. Gövdede, burunda, boyunda, boğazda, ensede, ayaklarda ve kuyruk ucunda beyaz işaretler olabilir.

lupoid

Kulaklar+

Düğme gibi (yarı sivri), küçük ve yüksek yerleşimlidir.

lupoid

Kuyruk+

Yüksek yerleşimli, güçlü, orta uzunlukta ve yapılıdır.

lupoid

Tüy+

Kısa veya orta uzunlukta, yoğun, düz ve üst kürke yakındır, yoğun ve kısa alt kürkü vardır.

lupoid

Austrian Pinscher’lar yapılı ve orta büyüklükte köpeklerdir. Pinscher türüne net bir şekilde uygun olsalar da, konu tüy, kürk rengi ve orantı olunca Almanyalı kuzenlerinden oldukça farklıdır. Avusturya çiftliklerinde bulunan eski tip pinscherlardan gelmektedir; 19. YY’ın ikinci yarısında son derece yaygınlaşan, iddialı ve çok yönlü köpeklerdir. Kontrollü üretimleri 1921 yılında başlamıştır ve bu ırk, ana vatanında 1928 yılında Austrian Shorthaired Pinscher olarak tanınmıştır. 2000 yılında Austrian Pinscher olarak yeniden adlandırılmıştır.

Biliyor muydunuz?

Austrian Pinscherlar Almanyalı kuzenlerinden çok daha güçlüdür. Aynı zamanda daha ender görülür ve nüfusun çoğunluğu Avusturya'da bulunmaktadır. Her zaman çiftlik hayvanlarını gütmek için kullanılsa da, aynı zamanda büyük bir enerji ve soğukkanlılıkla koruma görevlerini de yerine getirir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram