Home > Black Russian Terrier

Yazdır

Black Russian Terrier

Kanin Grubu

Breed
FCI-2
Pinscher and Schnauzer - Molossoid Breeds - Swiss Mountain and Cattle Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Tchiorny Terrier

Diğer Adlar : Black, Terrier

Erkek boyutu : 66-71 cm arası

Dişi Boyutu : 63-68 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : Russian Federation

breed_picture

Bu köpek yanınızdayken hiçbir iş yarım yamalak kalmaz. Çalışma, sağlam irade için üretilmiş ve yabancılara karşı özellikle güvensiz olan Siyah Rus Teriyerleri farklı iklimlere uyum sağlayabilen köpeklerdir. Aynı zamanda da eğitilebilme konusunda son derece yeteneklidir.

Baş+

Uzun, kısmen dar bir kafatası vardır, yuvarlak şakak kemiği çıkıntısı vardır.

lupoid

Vücut+

Derin, geniş bir gövdesi vardır, gövdenin alt çizgisinin hemen üzerinde karnı vardır, omuz başları yüksektir ve üst çizginin hemen üzerinde belirgindir, üst çizgi düz, geniş ve kaslıdır.

lupoid

Deri+

Siyah veya kırçıllı siyah.

lupoid

Kulaklar+

Yüksekte durur, kıkırdaktan sarkar, küçük ve üçgendir.

lupoid

Kuyruk+

Dik durur ve kalındır.

lupoid

Tüy+

Kaba, sert, gür ve sıkıdır.

lupoid

Siyah Rus Teriyerleri, ortalama büyüklüğün üzerinde güçlü köpeklerdir, sağlam kemiklere ve kaslara sahiptir. Ciltleri yoğun ve elastiktir, kıvrım veya gerdan oluşmaz. Bu aktif, hatta son derece enerjik ırk, son derece kuvvetli ve dengelidir; aynı zamanda hayat doludur ve güçlü bir savunma eğilimi vardır.Erkekler gözle görülür bir şekilde daha büyüktür.Uluslararası olarak kısa bir süre önce tanınan Siyah Rus Teriyerler orijinal olarak farklı ırklardan geliştirilmiştir ve bu ırkların arasında Rottweiler, Giant Schnauzer ve Bouvier des Flandres bulunur ve çelik gibi sağlam yapılarını buna borçludur. Sovyet çağında, ordunun tekelinde bulunmaktadırlar ancak son yıllarda büyük oranda serbest üretim başlamıştır.

Biliyor muydunuz?

Orijinal olarak askeri ve eğitim köpeği kullanımı için eski SSCB’nin Kızıl Ordusu tarafından geliştirilen günümüzdeki Siyah Rus Teriyerleinin köpek severler arasında çok büyük bir hayran kitlesi vardır.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram