Home > Caucasian Ovcharka

Yazdır

Caucasian Ovcharka

Evcil dev

Breed
FCI-2
Pinscher and Schnauzer - Molossoid Breeds - Swiss Mountain and Cattle Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Kavkazkaya Ovcharka

Diğer Adlar : Caucasian, Mountain, Dog

Erkek boyutu : En az 63 cm

Dişi Boyutu : En az 60 cm

Bakım derecesi :

Anavatanı : Russian Federation

breed_picture

Caucasian Ovcharkas ırkı köpekler ortalama boyutun üzerinde, güçlü ve hatta kaba yapılıdır. Yabancılara karşı doğuştan saldırgan ve güvensizdir ve azılı koruyucu olarak şöhretlerinin hakkını verirler. Genel olarak talepsiz olan Caucasian Ovcharkas ırkı köpekler son derece dayanıklıdır ve çeşitli iklimlere ve hava sıcaklıklarına ayak uydurabilirler; bu da eski Rusya İmparatorluğu’nun pek çok bölgesinde yaşayabilecekleri anlamına gelir.

Baş+

İri ve geniş kafatası vardır, şakak kemiği çıkıntısı son derece gelişmiştir. Geniş ve yassı bir alnı vardır hafif bir kıvrımla ikiye ayrılır.

lupoid

Vücut+

Yüksekliğinden biraz daha uzundur.

lupoid

Deri+

Çeşitli tonlarda gri bantlar vardır, genel olarak açık renklidir ve kızıla çalar, saman rengi, beyaz, kırmızımsı kahverengi, çizgili, alacalı ve hatta geniş lekeli olabilir.

lupoid

Kulaklar+

Sarkıktır, yüksekte durur ve karakteristik olarak kesilir.

lupoid

Kuyruk+

Dik, sarkık ve dize kadardır..

lupoid

Tüy+

Düz ve kabadır, hafif tüylerden oluşan gelişmiş alt kürkü vardır.

lupoid

Caucasian Ovcharkas ırkı köpekler esas olarak bağımsız ülkelerde, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Kabardey Balkarya Rusya Cumhuriyetleri, Dağıstan ve Kalmikya, Kuzey Kafkas stepleri ve Astrakhan civarında bulunur. Güney Kafkasya’da yaşayan köpekler daha hantalken Steplerde yaşayanlar daha hafif, daha uzun boylu ve daha kısa tüylüdür. Güç, denge ve sakinlikle tipikleşmiş bir karakterle gerginlikle eşlik eden enerjiyi birleştirmenin yanı sıra saldırgan bir yaradılışı vardır ve yabancılara karşı doğal bir güvensizlik vardır. Son derece gelişmiş aktif savunma içgüdüleri vardır.

Biliyor muydunuz?

Soy bölgesine dayanarak üç farklı tüy vardır: Uzun tüylülerde daha uzun bir üst kürk vardır. Tüyler, boyun etrafında bir yaka oluşturur, bacakların arka kısmında saçak ve tüylerde artış vardır. Kalın post, kuyruğun tamamını kaplar ve daha kalın ve fırçamsı bir görüntü yaratır. Kısa tüylülerse, kalın bir postla kaplıdır, kısmen kısa tüyler vardır, boyun tüyü, saçak veya kabarık tüylenme görünmez. Ara tür ise, uzun tüylüdür, boyun tüyü, kuyrukta saçak veya kabarık tüylenme yoktur.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram