Home > İNGİLİZ Bulldog

Yazdır

İNGİLİZ Bulldog

Cesaret Ve Kararlılığın Ta Kendisi

Breed
FCI-2
Pinscher and Schnauzer - Molossoid Breeds - Swiss Mountain and Cattle Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : English Bulldog

Erkek ağırlığı : 25 kg

Dişi ağırlığı : 22 kg

Bakım derecesi :

Anavatanı : United Kingdom

breed_picture

Bulldog ırkı köpekler, köpek severlerin en kıdemli üyesidir. İlk ırk kulübünün üyeleri bulldog köpekleridir ve ilk ırk standartı bu köpeklerle ilgili yayınlanmıştır. Bulldog ırkı köpeklerde kararlılık, güç ve hareket vardır. Canlı, cesur, sadık, güvenilir ve cesurdur. Sert kabuk kırıldığındaysa alttan son derece sevgi dolu bir köpek ortaya çıkar.

Baş+

Yandan bakıldığında son derece yüksektir, art kafadan burun ucuna olan mesafe kısadır.

lupoid

Vücut+

Arka tarafı kısa ve güçlüdür, omuzları ise geniştir. Bel, nispeten düzdür, göğsü geniştir, yan tarafları yuvarlak, belirgin ve derindir.

lupoid

Deri+

Düz renk veya “is karasıdır.” Pembe, siyah, siyah ve bronz renkler pek tercih edilmez.

lupoid

Kulaklar+

Geniş olduğu kadar olabildiğince yüksekte ve gözlerden uzaktadır.

lupoid

Kuyruk+

Oldukça kısadır, alçakta durur, çıkıntılıdır, önce dik sonra aşağı eğimlidir.

lupoid

Tüy+

İnce dokuludur, kısa, sık ve yumuşaktır.

lupoid

Bulldog ırkı köpekler yumuşak kürklü, kalın yapılıdır, yere oldukça yakındır, geniş, güçlü ve sıkıdır. Başı, gövdeyle kıyaslandığında oldukça büyüktür, genel dengeyi bozmamak, köpeğin deforme görünmemesi veya hareketlerinin kısıtlanmaması adına tüm vücut orantılı olmalıdır. Yüzü kısadır, burnu geniş, küt ve yukarı doğrudur. Nefes almada zorluk kesinlikle tercih edilmez. Gövdesi kısadır, obeziteye eğilimi yoktur ama yapılıdır. Bacaklar son derece güçlü, kaslı ve atletiktir. Arka ayaklar yüksek ve güçlüdür, ağır ön patilerden biraz daha hafiftir. Dişiler, daha az etkileyici olsa da yapılıdır.

Biliyor muydunuz?

Bazı ayırt edici özelliklere ek olarak Bulldog ırkı köpekler, özellikle ağır ve zorlanmış yürüyüşleriyle kendilerine has bir havaları vardır. Ayak uçlarında kısa ve hızlı adımlar atarlar ve arka ayaklarının yerden kalktığı neredeyse görünmez.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram