Home > Japanese Terrier

Yazdır

Japanese Terrier

Mini Japon

Breed
FCI-3
Terriers
FCI
breed_picture

Original Name : Nihon Teria

Diğer Adlar : Nihon Terrier, Nippon Terrier

Erkek boyutu : 30-33 cm arası

Dişi Boyutu : 30-33 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : Japan

breed_picture

Japon Teriyerleri canlı, neşeli ve oldukça zeki köpeklerdir. Çok gürültücü olmayan bu hassas köpekler, hem yetişkinlerin hem de çocukların yanında olmaktan çok hoşlanır. İdeal bir aile köpeği olan Japon Teriyerleri, aynı zamanda duyuları gelişmiş ve her zaman tetikte olduklarından bekçi köpeği olarak da tercih edilebilirler.

Baş+

Yassı, ve oldukça dar bir yapıya sahiptir. Az belirgin bir bitimi vardır.
lupoid

Vücut+

Yüksek omuz başları; kısa, sert bir sırtı, hafif eğimli ve güçlü bir beli, derin bir göğsü vardır.
lupoid

Deri+

Başı siyah, vücudunun geri kalanı beyaz ağırlıklı olabilir. Baş bölgesinde kahverengi alanlar, vücudunda beyaz üzerine koyu renk benekler görülebilir.
lupoid

Kulaklar+

Yüksekte durur. V şeklinde, oldukça küçük ve incedir. Kafatasının yanlarından biraz uzakta bulunur.
lupoid

Kuyruk+

Oldukça incedir. Üçüncü veya dördüncü eklemden kesik olabilir.
lupoid

Tüy+

Kısa, düz, yoğun ve parlak olur.
lupoid

Japon teriyer ırkı, küçük av köpekleri ve yerli köpeklerle birlikte 17.yy’da Almanlar tarafından Nagasaki’ye getirilen Smooth Fox Teriyerlerinin melezlenmesiyle yaratılmıştır. Karakteristik görünümleri ile dikkat çeken bu hayvanlar, Kobe ve Yokohama gibi şehirlerde süs köpeği olarak son derece popüler olmuştur. Bu canlı, neşeli karaktere sahip sevimli köpeklerin yazılı üretimi 1920 yılında başlamıştır, ve bu tür 1930’lı yıllarda oluşturulmuştur. Kolayca eğitilebilen, sevecen ve insan etkileşimini seven köpekler olan Japon Teriyerleri, evde beslemek için uygundurlar. Sokaktaki diğer hayvanları kovalamak gibi bir eğilimleri olduğundan, dışarıdayken tasma ile gezdirilmeleri tavsiye edilir.

Biliyor muydunuz?

Japon Teriyerleri, 2. Dünya Savaşı sonrasına kadar anavatanlarında popüler olmamıştır. Aileler, çok az bakım gerektiren küçük bir refakat köpeği isteyince, bu hayvanlara olan talep büyük oranda artmıştır.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram