Home > West Highland White Terrier

Yazdır

West Highland White Terrier

Cesur minik İskoçyalı

Breed
FCI-3
Terriers
FCI
breed_picture

Original Name : West Highland White Terrier

Diğer Adlar : Westie

Erkek boyutu : Yaklaşık 27,94 cm

Bakım derecesi :

Anavatanı : United Kingdom

breed_picture

Küçük, aktif, oyuncu ve sağlam Westie ırkı köpeklerin son derece yüksek bir özgüveni ve afacan bir görüntüsü vardır. Dikkatli, neşeli, cesur, bağımsız ama aynı zamanda da sevgi dolu olan bu küçük beyaz teriyerler, İskoç teriyerleri arasında en fazla sevilendir.

Baş+

Kalın tüyle kaplıdır, boyun eksenine yaklaşık dik açıda durur.

lupoid

Vücut+

Sıkı, düz bir sırtı vardır, geniş ve güçlü beli, derin bir gövdesi vardır.

lupoid

Deri+

Beyaz renktedir.

lupoid

Kulaklar+

Küçük, düz ve sıkıdır, sivri bir şekilde sona erer.

lupoid

Kuyruk+

12-15 cm uzunluğundadır, sert tüylerle kaplıdır, saçaklanma yoktur, olabildiğince düzdür. Gururlu bir duruşu vardır. Sırta doğru kıvrılmaz veya eğilmez.

lupoid

Tüy+

Sert tüylerden oluşan üst kürkü yaklaşık 5 cm’dir ve kıvrık değildir. Kürke benzeyen alt kürkü kısa, yumuşak ve sıkı tüylerden oluşur.

lupoid

Westie ırkı köpekler sağlam yapılı küçük köpeklerdir. Derin göğsü ve kaburga kemiği vardır, sırtı düzdür, güçlü ve kaslı bacakları vardır. Muhteşem bir güç ve aktivite sergiler.Şık ve güçlü yürüyüşleri; serbest, düz ve akıcıdır. Ön ayakları omuzdan serbest bir şekilde hareket ederken arka ayakların hareketi net, güçlü ve yakındır. Diz eklemi ve dizler kasılır ve dizler; hareket sağlamak için gövdenin altına çekilir.

Biliyor muydunuz?

Resmi tarihe göre, bu ırkın kökeni bir av kazasına aittir. Bu ırkın soyundan gelen İskoç teriyerlerle ava giden Poltallochlu Col Edward Malcolm, köpeklerinden birini tilki sanıp kazayla öldürmüştür. Daha sonra bu köpekler aynı kazanın tekrarlanmasını önlemek için beyaz olarak üretilmiştir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram