Home > Alaskan Malamute

Yazdır

Alaskan Malamute

Kuzey yıldızı

Breed
FCI-5
Spitz and Primitive types
FCI
breed_picture

Original Name : Alaskan Malamute

Diğer Adlar : Malamute, Alaskan

Erkek boyutu : 63 cm

Erkek ağırlığı : 39 kg

Dişi Boyutu : 58 cm

Dişi ağırlığı : 34 kg

Bakım derecesi :

Anavatanı : United States of America

breed_picture

Alaskalı Malamutlar, belirli bir kişiye bağlanmadan sevgilerini etrafa yaymayı sever. Bununla birlikte, sadık arkadaşlardır, özendirilirse oyuncudur ancak yetişkin çağlarında genellikle ciddidir.

Baş+

Geniş ve kalındır, kaba ve ağır değildir, köpeğin genel boyutuna göre orantılıdır.

lupoid

Vücut+

Olması gereken ağırlığındadır, kemikleri genel boyuta orantılıdır.

lupoid

Deri+

Genel olarak, açık griden siyaha, siyahtan kırmızıya bütün tonları vardır.

lupoid

Kulaklar+

Orta büyüklüktedir ancak kafatasıyla karşılaştırıldığında küçüktür.

lupoid

Kuyruk+

Alt kısımda omurga ile aynı hizada orta büyüklüktedir.

lupoid

Tüy+

Kalın ve kaba bir üst kürkü vardır, tüyler hiçbir zaman uzamaz veya yumuşamaz. 5-6 cm uzunluğunda yoğun, yağlı, kürkümsü bir alt kürk vardır.

lupoid

Alaskalı Malamut, en eski arktik sürü köpek ırklarından biridir. Derin gövdeleri, güçlü ve kaslı vücutlarıyla birlikte güçlü ve sağlam yapılı köpeklerdir. Büyük bir hareketin göstergesi olarak başları gururla havada ve dik, ilgi ve meraklı bakışa sahip tetikte gözleriyle sağlam bir duruşları vardır. Geniş başlarında üçgen kulakları vardır ve dikkat kesildiklerinde kulakları dikleşir. Burun sağlamdır ve sadece taban kısıma doğru hafifçe daralır, sivri, uzun veya küt değildir. Kürk kalındır ve yoğun ve yünümsü alt kürkü korumaya yetecek kadar uzun kaba tüyler vardır. Alaskalı Malamutlar çeşitli renklere sahiptir. Yüze ait işaretler ayırt edicidir, kafatası üzerinde bir başlık oluştururken, yüz de tamamen beyazdır veya bir çizgi veya maskeyle işaretlenmiştir. Gösterişli bir kuyruk, dalgalı bir süs tüyü gibi görünür. Alaskalı Malamutlar, kusursuz bacakları, güzel ayakları, iri gövdeleri ve güçlü omuzlara sahip güçlü kemikli hayvanlardır. Görevlerini etkili bir şekilde gerçekleştirmek için gerekli tüm diğer fiziksel özelliklere sahiptir. Yürüyüş şekilleri normal, eşgüdümlü, serbest ve son derece etkilidir.

Biliyor muydunuz?

Alaskalı Malamutlar, hızları için değil güç ve dayanıklılıkları için üretilen sürü köpekleridir. Anormal fiziksel veya davranışsal özellikler çok ciddi hata olarak kabul edilmelidir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram