Home > German Spitz

Yazdır

German Spitz

Seçenek Çok

Breed
FCI-5
Spitz and Primitive types
FCI
breed_picture

Original Name : Deutsche Spitze

Erkek boyutu : a) Wolf Spitz/Keeshond: 48 cm (±5 cm fark olabilir) Giant Spitz: 45 inç, ± 3 cm fark olabilir) Medium Spitz: 33 cm, ±4 cm fark kabul edilebilir) Miniature Spitz: 25 cm ± 4 cm fark olabilir) Toy Spitz/Pomeranian: 17 cm, ±3 cm fark olabilir

Bakım derecesi :

Anavatanı : Germany

breed_picture

Alman Spitz ırkı köpekler her zaman dikkatli, canlı ve sahiplerine sıradışı bir şekilde bağlı köpeklerdir. Son derece anlayışlı ve eğitilmesi kolaydır, yabancılara karşı güvensizdir, avcılık içgüdüsünün olmaması hem şehirde hem de kırsal alanda ideal koruma köpeği olmasını sağlar. Utangaç ve saldırgan değildir.

Baş+

Kafatası orta büyüklüktedir, arka tarafı daha geniştir ve yukarıdan bakıldığında takoz şeklindedir, uca doğru incelir.

lupoid

Vücut+

Düz, sert ve dik kulaklarının başladığı noktadan başlayan üst çizgi, kısa ve düz bir sırta kadar uzanır ve hafif bir eğim vardır.

lupoid

Deri+

Wolf Spitz: Gri tonlardadır; Giant Spitz: Siyah, kahverengi veya beyazdır; Medium, Miniature, Toy Spitz: Siyah, kahverengi, beyaz, turuncu, gri veya diğer renklerde olabilir.

lupoid

Kulaklar+

Küçük, yüksekte durur, nispeten birbirine yakın durur, üçgen ve sivridir.

lupoid

Kuyruk+

Yüksekte durur, orta uzunluktadır, fırça gibidir, kökten itibaren diktir ve sırta doğru sert bir şekilde kıvrılır.

lupoid

Tüy+

Uzun, düz, sağlam bir üst kürkü, kısa, kalın ve pamuksu alt kürkü vardır.

lupoid

Renk ve boyut açısından çok çeşitli bir ailesi olan Alman Spitzen ırkı köpekler, bugün tanınan pek çok Spitz-türü ırkın öncüsüdür.Gür alt kürke sahip güzel postları, en çarpıcı özelliklerinden biridir, özellikle yele benzeri yakası ve fırçamsı kuyruğu sırta doğru gururla taşınır. Canlı gözleri ve küçük sivri kulaklarıyla tilkiye benzeyen kafasıyla son derece çekici bir görüntüsü vardır.

Biliyor muydunuz?

Alman Spitz ırkı köpeklerin kökeni Taş Devrine kadar uzanır. Genel olarak kuzey Almanya olarak billinen bölgede turbalıkların kazıları sırasında, günümüz ırkının en eski atalarına ait korunmuş örnekler ortaya çıkmıştır.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram