Home > Greenland Dog

Yazdır

Greenland Dog

Buzul Köpekleri

Breed
FCI-5
Spitz and Primitive types
FCI
breed_picture

Original Name : Grønlandshund

Erkek boyutu : En az 58 cm

Dişi Boyutu : En az 53 cm

Bakım derecesi :

Anavatanı : Denmark

breed_picture

Grönland Köpeğinin baskın karakter özelliği, enerji, heves ve cesarettir. Bu tutkulu, yorulmak bilmeyen ve iş için kullanılan köpekler, yabancılar dahil olmak üzere insanlara karşı arkadaşça davranır. Kızak köpeği olarak kullanıldıklarında, bir kişiyle yakından ilişki kurmazlar ve bu da iyi bir bekçi köpeği de oldukları anlamına gelir. Fok balıkları ve kutup ayılarını avlamada son derece gelişmiş bir içgüdüleri vardır.

Baş+

Geniş, hafif kavisli kafatası vardır, kulakların arası en geniş bölgedir.

lupoid

Vücut+

Sağlam ve oldukça sıkıdır, boyundan biraz daha uzundur.

lupoid

Deri+

Düz veya alaca, her renk mevcuttur.

lupoid

Kulaklar+

Oldukça küçük, üçgen ve yuvarlak ucu vardır, dik durur.

lupoid

Kuyruk+

Yüksekte durur, kalın ve fırça gibidir.

lupoid

Tüy+

Kalın, yumuşak bir alt kürkle birlikte çift kürkü vardır, üst kürkü düz ve kabadır, kıvırcık veya dalgalı olmaz.

lupoid

Grönland Köpekleri, Dünya’nın en eski ırklarından biridir. Eski zamanlardan bu yana, Eskimo’lar tarafından hizmet ve av köpeği olarak kullanılmıştır. Güç, sağlamlık, heves ve dayanıklı, en çok aranan özelliklerdir; hoş görüntüsü de ayrıca beğenilir. Grönland Köpekleri, özellikle dış mekanda vakit geçirmeyi seven insanlar için son derece uygundur. Ormanda ve dağlarda yürüyüşe çıkmaktan hoşlananlar için mükemmel refakatçilerdir çünkü ekipman da taşıyabilirler. Grönland Köpekleri oldukça güçlü, Spitz türü kutup köpekleridir ve kutupsal koşullarda kızakları çekmeye dayalı zorlu hayat için yaratılmışlardır. Fiziksel kapasite veya genel denge değişmediği sürece boyut açısından değişkenlik kabul edilebilir.

Biliyor muydunuz?

Bu ırk, çeşitli kutup yolculuklarında kızak köpeği olarak oldukça değerlidir, etkili yürüyüşü ve yorulmaz yapısı sayesinde Roald Amundsen'in köpeklerine benzer.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram