Home > Basset Hound

Yazdır

Basset Hound

Etkili ve ünlü

Breed
FCI-6
Scenthounds and Related Breeds
FCI
breed_picture

Original Name : Basset Hound

Erkek boyutu : 33-38 cm arası

Dişi Boyutu : 33-38 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : United Kingdom

breed_picture

Sürü içgüdüsüne sahip bu kuvvetli tazılar, derin ve ahenkli sesleriyle iyi bir etki bırakarak av sırasında da büyük bir dayanıklılık gösterirler. Basset Av Köpekleri, kendilerine yakın olan insanlara özel bir sevgi gösteren uysal hayvanlardır ve hiçbir zaman saldırganlık veya korkaklık sergilemezler. İnatçı ve dik kafalı olmalarıyla ünlüdür ancak afacan karakterleri, kendilerini her zaman temize çıkaracakları anlamına gelir.

Baş+

Burun, kafatasının üst çizgisine neredeyse paraleldir ve kafa tasından kısa değildir. Alında ve göz çevrelerinde ölçülü kırışıklık kabul edilebilir.

lupoid

Vücut+

Uzun ve boylu boyunca derindir, sağrı ve bel neredeyse aynı seviyededir.

lupoid

Deri+

Genellikle siyah, beyaz ve bronz (üç renkli) veya limon sarısı ve beyazdır (iki renk) ancak tanınmış tüm av köpeği renkleri kabul edilebilir.

lupoid

Kulaklar+

Alçak, göz seviyesinin hemen üzerindedir, uzundur, burunun ucuna doğru uzanır, uygun uzunluktadır ve boyunda bir aşırılık yoktur.

lupoid

Kuyruk+

Sağlam duruşlu, oldukça uzun ve taban kısmında güçlüdür, uç tarafa doğru incelir, alt kımını kalın tüyler kaplar.

lupoid

Tüy+

Yumuşak, kısa ve sıkıdır ancak ince değildir. Dış hattı temizdir, tüylenme görünmez.

lupoid

Kısa bacaklı Basset Av Köpekleri, sağlam, iyi bir orantıya sahip, farklı köpeklerdir. Belli bir dereceye kadar gevşek cilt makbuldür. 1989 yılında, F.C.I tarafından kabul edilen İngiliz standartı, o yıla kadar ölçüt kabul edilen Amerikan standartının yerini almıştır. Aynı zamanda, kısa bacaklarına rağmen en ağır ve en güçlü köpektir ve büyük köpek sınıfına girer.

Biliyor muydunuz?

Modern Basset Av Köpeklerinin kökeni, Fransa’dan Birleşik Krallığa getirilen av köpeklerine uzanır. Bu nedenle Tazı olarak kabul edilen köpeklerle ortak atalara sahiptir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram