Home > Bloodhound

Yazdır

Bloodhound

Profesyonelliği ve sadık arkadaşlığı mükemmele ulaştırmak

Breed
FCI-6
Scenthounds and Related Breeds
FCI
breed_picture

Original Name : Chien de Saint-Hubert

Erkek boyutu : 63-71 cm arası

Erkek ağırlığı : 45-53 kg arası

Dişi Boyutu : 55-66 cm arası

Dişi ağırlığı : 40-48 kg arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : Belgium

breed_picture

İnanılmaz koku duyguları sayesinde, Tazılar her zaman avlarda tasmalı olarak kullanılmıştır ancak genellikle yaralı bir avın kokusunu almak için kullanılır. Kan kokusunu takip etmede uzman olsalar da, polise kayıp insanları bulma konusunda da yardım ederler. Büyük av köpeklerinin, servis ve refakat köpeklerinin görevini yerine getiren Tazılar her zaman enerji doludur ve bu özellikleri de arazi tepeli de olsa uzun mesafelerde iz sürmelerini sağlar. İnsanlara karşı uysal, sakin ve sosyal olan bu köpekler sahiplerine karşı özel bir bağ geliştirir.

Baş+

Etkileyici, görgemli ve asil görünümlü başları bu ırkın en önemli özelliğidir.

lupoid

Vücut+

Sağlam ve büyüktür, kokuyla iz süren tazılar arasında en güçlü gövdeye sahiptir.

lupoid

Deri+

Siyah ve bronz, alacalı ve bronz ve kırmızı renktedir.

lupoid

Kulaklar+

İnce, esnek, kısa, ince tüylerle kaplıdır ve kadifemsi bir hissi vardır.

lupoid

Kuyruk+

Uzun, güçlü ve kalındır, yukarıda durur ve uçlara doğru incelir.

lupoid

Tüy+

Sık, kısa, yoğun, oldukça serttir ve gövde üzerindeki tüyler hava koşullarına dayanıklıdır. Son derece kısadır, baş ve kulaklar üzerindeki tüyler yumuşaktır.

lupoid

Bu uyumlu bir şekilde oluşturulan ırkın güçlü kasları ve güçlü kemikleri vardır ancak hiçbir zaman ağırlığı ön plana çıkmaz. Şekil olarak dikdörtgen olan Tazılar, büyük bir asalet hissi veren hayvanlardır ve görünüşleri ciddi tavırlarını güçlendirir. Baş ve boyun üzerindeki derisi esnek ve incedir, derin katlar oluşturur. Tazılar oldukça yavaş ve akıcı adımlarla yürür ancak hareketleri esnek, elastik ve özgürdür. Tazıların özelliklerinin hiçbirisi, genel uyumu bozacak, hantal bir görüntü verecek veya hayvanın sağlığını tehdit edecek noktaya gelecek kadar abartılmamalıdır. Yüzyıllar boyunca Tazılar olağanüstü burun ve iyi avlanma içgüdüleriyle hayranlık uyandırmıştır. Bu köpekler, orijinal olarak Belçika Ardenlerinde, Saint-Hubert Manastırındaki keşişler tarafından üretilmiştir; 7.YY’da, Hubert keşişi tarafından siyah, siyah ve bronz tazılar kullanılmıştır ve bu keşiş daha sonra avcıların koruyucu azizi olarak aziz ilan edilmiştir.

Biliyor muydunuz?

Sıradışı burunları efsanevidir, Tazıların Kuzey Amerika’da kayıp insanların aranmasında sık sık kullanılması tesadüf değildir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram