Home > Grand Griffon Vendeen

Yazdır

Grand Griffon Vendeen

Tam Bir Fransız

Breed
FCI-6
Scenthounds and Related Breeds
FCI
breed_picture

Original Name : Grand Griffon Vendéen

Erkek boyutu : 60-66 cm arası

Dişi Boyutu : 58-63 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : France

breed_picture

Grand Griffon Vendéen ırkı köpekler, büyük avlar, geyik, karaca, yabani domuz ve tilkilerin peşinde silahlı veya silahsız ava giden avcıların kullandığı sürü içinde veya yalnız çalışan, kokuyla iz süren tazılardır. Uysal ancak inatçı ve heyecanlı olan bu köpeklerin sıkı bir disipline ihtiyacı vardır.

Baş+

Önden bakıldığında oldukça kavisli bir kafatası vardır, kulaklar arası çok geniş değildir ve hafif bir bitimi vardır.

lupoid

Vücut+

Sağlam, düz veya geriye doğru hafif yükselen bir gövdesi, oldukça kaslı beli, çok geniş olmayan bir göğsü vardır, kaburgası kısmen yuvarlak ve uzundur.

lupoid

Deri+

Beyaz ve siyah, siyah ve bronz, soluk sarımsı kahverengi lekelerle siyah, beyaz ve turuncu, üç renkli, siyah zemin üzerinde açık sarımsı kahverengi veya beyaz lekesiz.

lupoid

Kulaklar+

Tipik bir Fransız tazısında olduğu gibi, esnek, dar ve incedir, uzun tüylerle kaplıdır, uzun ve oval şekilde sona erer ve içe doğru dönüktür.

lupoid

Kuyruk+

Alt tarafta kalındır, uca doğru incelir, yukarıda bulunur, kılıç şeklinde durur ama kıvrımı yoktur.

lupoid

Tüy+

Çok uzun değildir, fırçamsı ve serttir (kalın ve güçlüdür), sıkı bir alt kürkle kaplıdır.

lupoid

Orijinal olarak Greffier veya King’s Whites ırkından gelen, düz tüylü türden gelen tek bir Grand Vendeen vardır. Griffon Fauve de Bretagne, aynı zamanda Greffier soyunu oldukça iyi temsil eder. Sonuç olarak bu Fransız ırkı, kavrayışı yüksek, kararlı, orantılı ve güçlüdür ve kesinlikle hantal değildir.

Biliyor muydunuz?

Bu hassas burunlu ırk aynı zamanda sıradışı bir sese sahiptir. İz sürerken, Grand Griffon Vendéen ırkı, sık çalılıklardan çekinmez ancak geniş alanlarda çalışmayı daha çok sever.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram