Home > Griffon Fauve de Bretagne

Yazdır

Griffon Fauve de Bretagne

Gülünç Bir Hikaye

Breed
FCI-6
Scenthounds and Related Breeds
FCI
breed_picture

Original Name : Griffon Fauve de Bretagne

Diğer Adlar : Fauve de Bretagne, Griffon Fauve

Erkek boyutu : 48-55 cm arası

Dişi Boyutu : 48-55 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : France

breed_picture

Griffon Fauve de Bretagne ırkı köpekler son derece tutkulu av köpekleridir, insanlarla arası çok iyidir, sosyal, sevgi dolu ve dengelidir. Her türlü araziye ve ava kolayca uyum sağlar.

Baş+

Nispeten uzun kafatası vardır, art kafasında belirgin bir tümsek vardır.

lupoid

Vücut+

Kısa, geniş bir sırtı vardır, bel kemiği eğik değildir, geniş ve son derece kaslı bir beli, derin, geniş bir gövdesi ve yuvarlak kaburgaları vardır.

lupoid

Deri+

Sarımsı kahverengidir, altın buğday renginden tuğla kırmızısına kadar değişebilir, sırtta ve kulaklara yayılan siyah tüyler normaldir.

lupoid

Kulaklar+

Göz seviyesinde bulunur, burnun ucuna uzanır, sivri ve içe dönüktür, vücudun geri kalanındaki tüylere göre daha düz ve ince tüyle kaplıdır.

lupoid

Kuyruk+

Hafif orak şeklinde durur, orta uzunluktadır, alt tarafı kalındır, fırçamsıdır ve uca doğru incelir.

lupoid

Tüy+

Oldukça sert ve kısadır, yünümsü veya kıvırcık değildir, yüzdeki tüyler pek fırçamsı değildir.

lupoid

Fauve de Bretagne Klübü, 1949 yılında, “Önce av” ilkesiyle, sayısı azalan bu tazıların kalitesini güvence altına almak için kurulmuştur. 1980’li yıllardan beri bu ırk ve bundan türemiş ırk Basset Fauve de Bretagne daha sıcak sulara girmiştir. Bu kemikli ve kaslı köpekler, son derece sağlamdır, dayanıklıdır ve özellikle zorlu araziler için çok uygundur. Çok hassas bir burnu ve farklı bir çağrısı vardır – kesik kesik havlar.

Biliyor muydunuz?

Av sırasında bu ırk cesaret, kurnazlık, azim ve çaba gösterir. Griffon Fauve de Bretagne ırkı köpekler, etkili ve girişimci köpeklerdir ve av toplamayı da becerirler. Düzgün bir liderlik altında son derece itaatkardır ve rahatlıkla dönebilir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram