Home > Harrier

Yazdır

Harrier

Yaşlı İngiliz

Breed
FCI-6
Scenthounds and Related Breeds
FCI
breed_picture

Original Name : Harrier

Erkek boyutu : 48-53 cm arası

Dişi Boyutu : 48-53 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : United Kingdom

breed_picture

Harrier ırkı köpekler son derece karakterlidir. Çabuk kavrayan, girişimci ve her zaman zirvede olan bu köpekler, tepeli bir arazide yaban domuzu ve karaca gibi büyük havyanların avlanmasında son derece başarılıdır.

Baş+

Etkileyici ve kısmen geniştir.

lupoid

Vücut+

Düz, kaslı bir sırtı, güçlü ve hafif çıkıntılı beli, genişliğinden daha derin bir gövdesi ve kısmen yassı kaburgası vardır.

lupoid

Deri+

Genel olarak, siyah ve turuncunun tüm tonları vardır ancak sırtın üst kısmını kaplayan bir siyahlıkla birlikte üç renklidir.

lupoid

Kulaklar+

V şeklindedir, neredeyse düzdür, hafif dönük, kısmen kısa ve oldukça yüksektir.

lupoid

Kuyruk+

Orta uzunluktadır, fırçamsıdır ve iyi bir duruşu vardır.

lupoid

Tüy+

İngiliz tarzı, yumuşaktır, yani düzdür ama çok kısa değildir.

lupoid

Harrier ırkı köpekler, çok eski İngiliz tazı ailesinin üyesidir ve bu aile içinde oldukça popüler ırk Beagle da vardır. Bazı kaynaklar, Harrier sürülerinin ilk kez 18.yy’da bir araya geldiğini ifade etmektedir ancak hiç şüphesiz Britanya’da yabani tavşan ve tilkilerin avında uzmanlaşmış pek çok Harrier sürüsü vardır. Oldukça hevesli avcı olmalarından ve hızları ve hassas burunları nedeniyle yaban tavşanından tilkiye kadar çeşitli türleri yakalayabilmelerinden dolayı çok değerlidir. Diğer av hayvanlarını yakalamaya da alışkındır.

Biliyor muydunuz?

Güçlü ve hafif ağırlıkta olan Harrier ırkı köpekler, Foxhound ırkı köpekler kadar güçlü değildir ancak daha seçkin ve kendine özgü bir yürüyüşü vardır.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram