Home > Italian Coarsehaired Hound

Yazdır

Italian Coarsehaired Hound

Latin Huzuru

Breed
FCI-6
Scenthounds and Related Breeds
FCI
breed_picture

Original Name : Segugio Italiano a pelo forte

Diğer Adlar : Segugio, Italiano

Erkek boyutu : 50- 58 cm arası

Erkek ağırlığı : 20-27 kg

Dişi Boyutu : 48- 55 cm arası

Dişi ağırlığı : 17-25 kg

Bakım derecesi :

Anavatanı : Italy

breed_picture

İtalyan Kalın Tüylü tazılar, düzlük veya dağlarada en zorlu arazilere mükemmel bir şekilde uyum sağlamasıdır. Bu hızlı ve son derece sağlıklı hayvanlar, tek başına veya sürü içinde büyük bir tutkuyla çalışır. Kısa tüylü kuzenleriyle karşılaştırıldığında, daha çekingen, daha sakin, daha sessiz, soğukkanlı ve mantıklıdır. Melankolik bir havası, arkadaş canlısı, nazik ve gururlu bir ifadesi vardır. Sesi yankılı ve son derece uyumludur.

Baş+

Uzundur, kafasından omuz başına kadar olan toplam mesafenin oranı: 4:10.

lupoid

Vücut+

Kare şeklindedir, omuzdan kalçalara olan uzaklık, omuz başlarındaki yüksekliğe eşittir.

lupoid

Deri+

Düz sarımsı kahverenginin tüm tonları vardır, siyah zeminden soluk sarımsı kahverengiye kadar koyu kırmızı, siyah ve bronz renkler vardır.

lupoid

Kulaklar+

Sarkık, üçgen ve boydan boya yassıdır (başın uzunluğunun %66-70’i kadardır), son derece geniştir.

lupoid

Kuyruk+

Yüksekte durur, sağrıdan uzanır, Kısa Tüylünün kuyruğuna göre alt tarafı daha kalındır, boydan boya tüyle kaplıdır, saçaklanma yoktur.

lupoid

Tüy+

Baş, kulak, bacak, kuyruk ve burun hariç belirgin bir şekilde kalın tüylüdür; gövdesi ve dudak çevresindeki tüyler çok kalın değildir.

lupoid

Zamanın örtüsü, İtalyan Kaba Tüylü Tazının kökenini gizlemiştir. Napoli ve Vatikan müzelerinde, aynı türün köpeklerin ve Roma av tanrıçası Diana’nın endamlı heykelleri bulunur. Verona'da kısa bir süre önce günümüz türüne birebir benzeyen ve oldukça iyi durumda iskelet bulunmuştur. Orta büyüklükte ve kare şeklinde olan İtalyan Kalın Tüylü tazılar, oldukça dengeli, mükemmel derecede simetrik, yapılı ve yağsız kaslara sahip köpeklerdir ve bu da tüm gün avlanabilecekleri anlamına gelir.

Biliyor muydunuz?

Hareket halindeki İtalyan Kalın Tüylü Tazılar, kuyruğunu dümen gibi kullanır, üst çizginin yukarısına kaldırır, soldan sağa sallar, yan taraflarına değdirir ve bazen çevirir. Kuyruk uzun kabul edilse de ucu ancak dize kadar ulaşır.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram