Home > Porcelaine

Yazdır

Porcelaine

Hiç kırılgan değil

Breed
FCI-6
Scenthounds and Related Breeds
FCI
breed_picture

Original Name : Porcelaine

Erkek boyutu : 53-55 cm arası

Dişi Boyutu : 50-56 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : France

breed_picture

Porselen, hem silahlı avlarda hem de kovalamalı avlarda kullanılan ve yaban tavşanlarında uzman köpeklerdir. Hızlı tepkileri, hassas burnu ve farklı sesleriyle ünlüdür.

Baş+

Tipik, net ve belirgin çizgili olmalıdır, genel olarak uzundur.

lupoid

Vücut+

Geniş, düz bir sırtı, belirgin omuz başları, geniş beli vardır; kaslı ve yapılıdır ancak çok uzun değildir, hafif eğimli sağrısı vardır.

lupoid

Deri+

Yuvarlak turuncu beneklerle kireç gibidir ama benekler postun üzerinde değil, siyah pigmentli cildin diğer noktalarının üzerindedir. Kulaklar üzerinde son derece karakteristik turuncu benekler vardır.

lupoid

Kulaklar+

İncedir, içe doğru kıvrıktır, sivridir ve burnun ucuna doğru uzanır.

lupoid

Kuyruk+

Sağlam duruşludur, alt tarafı oldukça güçlüdür, uca doğru incelir, orta uzunluktadır, fırçamsı değildir, hafif kıvrık durur.

lupoid

Tüy+

Düzgündür, ince, sıkı ve parlaktır; tüysüz bölge yoktur.

lupoid

Porselen ırkı köpekler, Doğu Fransa’nın Franche-Comté bölgesinde yetişen sağlam tazılardır ve adlarını da buradan alır. Güncel isimlerini, Foudras Markisi’nden almışlardır, kendisi tutkulu bir köpek severdir ve av romanlarının hevesli yazarıdır.Beyaz postu sayesinde çok uzaktan bile kolayca fark edilebilen seçkin köpeklerdir.

Biliyor muydunuz?

Porselen ırkı köpekler isimlerini renklerine borçludur. Beyaz post üzerinde siyah pigmentli cilt ve üzerinde turuncu benekler sayesinde, porselenin emaye kaplamasını andıran şeffaf etkisini hatırlatır.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram