Home > Braque du Bourbonnais

Yazdır

Braque du Bourbonnais

Küçük, sağlam ve cesur

Breed
FCI-7
Pointing Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Braque du Bourbonnais

Erkek boyutu : 50-55cm arası

Dişi Boyutu : 48-53 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : France

breed_picture

Evdeyken son derece uysal ve sevgi dolu olan bu ırk, av sırasında tutku ve zekasıyla her çeşit av ve araziye kolaylıkla uyum sağlayabilir. Bu köpekler doğal olarak zemin üzerindeki kokuları arar, av yerini belirleme için doğuştan gelen son derece pratik ve keskin bir yeteneği vardır.

Baş+

Her açıdan bakıldığında yuvarlak bir kafatası vardır, yan tarafta yuvarlaktır, iyi gelişmiş parietal kemikleri ve şakak kemiği kıvrımları vardır.

lupoid

Vücut+

Düz, destekli bir üst çizgi, belirgin omuz başları, sıkı ve son derece kaslı bir sırtı, kısa, geniş ve kaslı bir beli vardır, hepsi gövdeye uyumla bağlanmıştır ve dişilerin gövdesi biraz daha uzundur.

lupoid

Deri+

Açık kahverengi lekelerle geniş beyaz veya tüm tonlarda sarımsı kahverengi lekeler.

lupoid

Kulaklar+

Yanaklara doğru doğal bir şekilde sarkar, düz veya hafif kıvrımlıdır.

lupoid

Kuyruk+

Hareketsizken üst çizginin altında taşınır. Bazı köpekler doğuştan kuyruksuzdur.

lupoid

Tüy+

İnce, yoğun ve kısadır, biraz kabadır ve sırt kısmı biraz daha uzundur.

lupoid

Eski metinlerde, Braque du Bourbonnais, sağlam bir görüntüsü ve sağlığı olan keyifli av refakatçileri olarak tanımlanır. Bu beyaz av köpekleri, ince kahverengi veya sarımsı kahverengi lekelerle kaplıdır. 1930’lu yıllardaki yetiştiriciler, soluk lila renkli kürkü ve doğal kısa kuyruğu empoze etmeyi istese de bu ciddi kısıtlamalar ırkın hayatta kalmasını tehlikeye atmıştır ve 1970’li yıllarda bir grup yetiştirici konuyu ele almıştır.Bourbonnais, kısa tüylü, orta büyüklükte, sağlam ve kaslı yapılı bir köpektir, herhangi bir ayrım olmadan güçlü ve kuvvetli bir intiba bırakır. Dişiler, erkeklere göre daha zarif ve şık bir görünüme sahiptir.

Biliyor muydunuz?

Başın genellikle köpek ırklarının en temel özelliklerinden birisi olduğu düşünülür. Bu durum genellikle armut şeklindeki başlarıyla Braque du Bourbonnais ırkı köpekler için de geçerlidir. Ne çok hafif ne de çok ağır olan başları, gövde ile mükemmel bir orantıdadır.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram