Home > Braque Saint Germain

Yazdır

Braque Saint Germain

Parisli işçi sınıfı

Breed
FCI-7
Pointing Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Braque Saint Germain

Erkek boyutu : 55-60 cm arası

Dişi Boyutu : 53-58 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : France

breed_picture

Braque Saint Germain ırkı köpekler genellikle av kuşlarını anlamada kullanılan av köpekleridir ancak diğer av hayvanları da genellikle görev alanlarına girer. İnsanlara karşı son derece sosyal, dengeli ve sevgi dolu olan Braque Saint Germain ırkı köpekler aile hayatını sever ancak her şeyden önce avcılardır. Sülün, keklik ve çulluk avlamayı tercih ederler ve görevlerini de çok başarılı bir şekilde yerine getirirler. Eğitilmesi kolaydır ancak acele ettirilmeyi sevmezler.

Baş+

Hafif çıkıntılı kafatası vardır, arka tarafı koni şeklindedir, belirgin bir art kafası vardır, şakak kemiği çıkıntılıdır ve gelişmemiş bir bitiş vardır.

lupoid

Vücut+

Sırtı düzdür, geniştir, güçlüdür ve oldukça kısa bir beli vardır, hafif eğimli sağrısı, uzun, derin ve geniş bir gövdesi vardır.

lupoid

Deri+

Turuncu (sarımsı kahverengi) işaretlerle mat beyazdır, bazen alacak desenler kabul edilebilir ama özellikle tercih edilmez, kulakları sarımsı kahverengidir.

lupoid

Kulaklar+

Ucu yuvarlaktır ve baştan hafif ayrıdır.

lupoid

Kuyruk+

Oldukça aşağıda bulunur, diz noktasına kadar uzanır, tabanı kalındır ve bir noktada sona erer.

lupoid

Tüy+

Kısadır ama incedir.

lupoid

Braque Saint Germain ırkı köpekler, İngiliz ve Avrupalı av köpeklerinin çiftleştirilmesinden gelir. Bu durum 1830 yılında, Compiègne’de kraliyet köpekleri arasında gerçekleşmiştir ve daha sonra batı Paris’te Saint Germain en Laye’ye yerleştirilmiştir. Bu ırk yaklaşık bir yüzyıl önceye kadar oldukça popülerdir, ilk köpek şovlarında en yaygın av köpeği olarak kullanılmıştır. Bu ırk klübü ilk olarak Mart 1913’te oluşturulmuştur.

Biliyor muydunuz?

Bu ırka orijinal olarak, ilk yavrunun doğduğu yerin adı olarak Braque de Compiègne adı verilmiştir ama köpek Saint-Germain en Laye’ye götürüldüğünde ismi de değiştirilmiştir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram