Home > Deutsch Stichelhaar

Yazdır

Deutsch Stichelhaar

Fırça tüylü ırkların eski devlet adamı

Breed
FCI-7
Pointing Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Deutsch Stichelhaar

Erkek boyutu : 58-68 cm arası

Dişi Boyutu : 55- 66 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : Germany

breed_picture

Tüyleri, Deutsch Stichelhaars ırkı köpeklerin şaşırtıcı farklı ırk özelliklerindendir, yüzünde hafif bir sakal vardır, kaşları çalı gibi ve güçlüdür, bu kuvvetli köpeklere sert bir görünüm verir. Ancak genel olarak Deutsch Stichelhaars ırkı köpekler dengeli ve sakin hayvanlardır. Kuvvetli ve cesur olan bu köpekler her zaman kontrollüdür, utangaçlık veya saldırganlık göstermezler.

Baş+

Vücuda orantılıdır ve cinsiyete uygundur.

lupoid

Vücut+

Düz bir sırt çizgisi vardır, arkaya doğru hafif eğimlidir, omuz başları belirgindir, düz, güçlü, oldukça kaslı ve sağlam sırtı vardır, kaslı beli vardır, sağrıları çok kısa değildir ve hafif eğimlidir, göğüs kafesi aşağıdadır.

lupoid

Deri+

Kahverengi, göğüs üzerinde beyaz lekeler olabilir, kahverengi-mercan kırı veya açık kahverengidir, kahverengi lekeler olabilir veya olmayabilir.

lupoid

Kulaklar+

Orta boyutludur, alt kısımda çok geniş değildir, uçları yuvarlaktır.

lupoid

Kuyruk+

Orta uzunlukta, düz veya yukarıya doğru hafif eğimlidir.

lupoid

Tüy+

Gövde üzerinde sert, katı ve kıl gibidir, boldur ve vücudun belli bir bölümündeki tüyler, yaklaşık 3 cm boyunda aynı yönde büyür.

lupoid

Deutsch Stichelhaars, en eski fırça tüylü av köpeğidir. 1888 yılında, Hans von Kadisch bu ırkın Alman Kısa Tüylü Av Köpekleri değil de eski Alman Partridge Köpeklerinin fırça tüylü cinsinden geldiğini kanıtlamıştır. Bu ırk kulübü ilk olarak 1892 yılında Almanya’da oluşturulmuştur.

Biliyor muydunuz?

En eski Alman av köpeklerinden biri olmasına rağmen, Deutsch Stichelhaars ender bir ırktır ve Almanya, Alman Fırça Tüylü Av Köpeği ve Pudel Av Köpeklerinden gelen diğer fırça tüylü köpeklerden daha enderdir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram