Home > German Shorthaired Pointer

Yazdır

German Shorthaired Pointer

Safkan Alman Avcısı

Breed
FCI-7
Pointing Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Deutsch Kurzhaar

Erkek boyutu : 60-66 cm

Dişi Boyutu : 55- 60 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : Germany

breed_picture

Alman Kısa Tüylü Av Köpekleri, katı kurallarla yetiştirilmiştir ve karmaşık av eğitiminden geçer. Yetişkin yaşa geldiklerinde avla ilgili pek çok görevi yerine getirebiliyor olmaları gerekmektedir. Sıkı, dengeli, güvenilir ve ılımlı olan bu köpekler hiçbir zaman sinirli, gergin veya saldırgan olmaz.

Baş+

Kuru, belirgin, ne çok uzun ne çok ağırdır, güçlüdür ve uzunluğu cinsiyetine ve yapısına göre orantılıdır.

lupoid

Vücut+

Düz, hafif eğimli bir üst çizgi, belirgin omuz başları, sıkı, son derece kaslı bir sırtı, kısa, geniş ve kaslı beli vardır.

lupoid

Deri+

Lekesiz kahverengi olabilir veya gövde ve bacaklarda beyaz benekler olabilir; koyu kahverengi veya açık kahverengi alacalıdır, başı kahverengidir, kahverengi benekler olabilir; kahverengi ve alacalı kahverengiyle aynı nüanslara sahip siyah olabilir.

lupoid

Kulaklar+

Yüksekte durur ve geniştir, orta uzunluktadır, bükülmeden düz durur, başa yakındır.

lupoid

Kuyruk+

Dizlere ulaşır, düz durur ve hafiften kılıca benzer.

lupoid

Tüy+

Kısa, yoğun, kuru ve serttir.

lupoid

Tarihsel olarak, Alman Kısa Tüylü Av Köpekleri, kuşların avlanmasında yardımcı olması için Akdeniz bölgesinde kullanılırdı. Bu ırk, Almanya'ya Fransa, İspanya ve Flandre üzerinden gelmiştir, en önemli özellikleri de avdır. Bu uyumlu bir orantıya sahip köpekler güçlü, dayanıklı ve hızlıdır. Gururlu bir duruşu, yumuşak hatları, yağsız başı, sağlam duruşlu kuyruğu, parlak bir postu vardır. Serbest ve uzun adımları bu ırkın asil karakterini gösterir.

Biliyor muydunuz?

Bugün bildiğimiz Alman Kısa Tüylü Av Köpekleri, yüzyılı aşkın süredir gerçekleştirilen kontrollü üretimin sonucudur. 1897 yılında yayınlanan bir şecere kitabı, bu ırkın geçmişinin döküm belgesidir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram