Home > German Wirehaired Pointer

Yazdır

German Wirehaired Pointer

Almanya’nın Favorisi

Breed
FCI-7
Pointing Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Deutsch Drahthaar

Erkek boyutu : 60-66 cm arası

Dişi Boyutu : 55-63 cm arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : Germany

breed_picture

Alman Telsi Tüylü Avcı Köpeklerinin, Dünyanın her yerinde tanınan son derece önemli özellikleri olsa da anavatanlarında, avcı ırklarının somut örneği olarak kabul edilirler. Bu sağlam, kendinden emin köpekler son derece dengelidir, utangaçlık veya saldırganlık sergilemezler.

Baş+

Boyutu ve köpeğin cinsiyetiyle orantılıdır, kafatası ve burun hattı hafif farklıdır.

lupoid

Vücut+

Düz, hafif eğimli bir üst çizgi, belirgin omuz başları, sıkı, son derece kaslı bir sırtı, kısa, geniş ve kaslı beli, geniş sağrısı vardır.

lupoid

Deri+

Kahverengidir, lekeler olabilir, siyah alacalıdır, lekeli olabilir, göğüs üzerinde beyaz lekelerle kahverengi olabilir ve açık alacalıdır.

lupoid

Kulaklar+

Orta büyüklüktedir, yüksekte durur, geniştir ve kıvrık değildir.

lupoid

Kuyruk+

Dizlere ulaşır, düz durur ve hafiften kılıca benzer.

lupoid

Tüy+

Telsi, sık ve yoğundur.

lupoid

Alman Telsi Tüylü Av Köpeğinin üretimi, ciddi olarak 19.yy sonlarında başlamıştır ve amaç verimlilik koşullarına dayanarak sağlıklı ve güçlü bir av köpeği üretmek ve üreticilere maksimum özgürlük sağlamaktır. En iyi telsi tüylü ırklar, Alman Kısa Tüylü Av Köpekleriyle birlikte bir programa sokulmuştur (Pudelpointer, Wirehaired Pointing Griffon, German Wirehaired Pointer) ve amaç, gerçek anlamda hava koşullarına dayanıklı bir postu olan ve her türlü çalışma alanında başarılı olma kapasitesi olan bir köpek ortaya çıkarmıştır.

Biliyor muydunuz?

Becerikli bir av köpeği olan Alman Telsi Tüylü Av Köpekleri, düzlükte, ormanda ve bataklıkta çalışmak için her türlü kapasiteye sahiptir ve silah sesini bekler veya tepki verir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram