Home > Chesapeake Bay Retriever

Yazdır

Chesapeake Bay Retriever

Kuzey Doğudan gelen su gücü

Breed
FCI-8
Retrievers - Flushing Dogs - Water Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Chesapeake Bay Retriever

Diğer Adlar : Chesapeake

Erkek boyutu : 58-66 cm arası

Erkek ağırlığı : 30-36 kg arası

Dişi Boyutu : 53-60 cm arası

Dişi ağırlığı : 24-31 kg arası

Bakım derecesi :

Anavatanı : United States of America

breed_picture

Chesapeake ırkı köpekler sakin ve zekidir. Canlı ve mutlu bir duruşları, doğuştan gelen sevecenliği ve koruyucu bir içgüdüsü vardır. Bu ırkın pek çok özelliği vardır; cesaret, iyi çalışma etiği, gayret, hassas bir burun, zeka ve suya olan sevgi. Ancak konu yetiştirmeye geldiğinde genel duruşu ve genel karakteri en önemli özelliktir.

Baş+

Geniş, yuvarlak bir başı vardır, bitişi ortadır, uzun, güçlü çeneleri, büyük su kuşlarını taşımaya uygundur.

lupoid

Vücut+

Orta uzunluktadır, ne çok iri ne de çok sıskadır, göğsü son derece sıkı olduğu için aşağıdan bakıldığında neredeyse boş bir çizgi görünür, arka ayakları, omuzlarından biraz daha uzundur.

lupoid

Deri+

Olabildiğince doğal ortamına karışır, her türlü kahverengi tonları, saz veya solmuş çimen rengi görülebilir, düz renkli köpekler tercih edilir.

lupoid

Kulaklar+

Küçüktür, baş kısmında dolgun bir görüntüsü vardır ve gevşekçe sarkar.

lupoid

Kuyruk+

Orta uzunluktadır, tabanı kalındır, düz veya hafif eğimlidir.

lupoid

Tüy+

Çift kürklüdür, kısa, sert, dalgalı bir üst kürkü, yoğun, ince yünümsü alt kürkü vardır ve alt kürk doğal yağlarla tamamen kaplanmıştır.

lupoid

Açık sarı veya amber rengi gözlerinin yanı sıra omuzlarda, boyunda, sırt ve belde dalgalı olan çift kürkü de, bu ırkın ayırt edici özelliğidir.Karada ve suda eşit oranda etkili olan Chesapeake ırkı köpekler, en zorlu hava ve su koşullarında su kuşlarını avlamak için Chesapeake Koyu’nda üretilmiştir ve bu nedenle aynı adı almıştır. Genellikle gayretli bir şekilde çalışırlar ve avı getirmek için buzu bile kırabilirler. Genellikle rüzgara, dalgaya ve uzun ve soğuk sularda yüzmeyle karşı karşıya kalırlar.

Biliyor muydunuz?

Hem üst kürkü hem de alt kürkü, cildi soğuk sudan korumak ve dalış sonrası hızlıca kuruma sağlamak için yağla kaplanmak zorundadır.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram