Home > Clumber Spaniel

Yazdır

Clumber Spaniel

Ahenkli güç

Breed
FCI-8
Retrievers - Flushing Dogs - Water Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Clumber Spaniel

Diğer Adlar : Clumber

Erkek ağırlığı : İdeali 36 kg

Dişi ağırlığı : İdeali 30 kg

Bakım derecesi :

Anavatanı : United Kingdom

breed_picture

Clumber Spaniyel ırkı köpekler diğer spaniyellerden çok daha farklıdır ama kesinlikle saldırgan değildir. Ender ırklardan biridir ancak ev hayatına olan uygunlukları, sabırları ve aşırı arkadaşça tavırları belki de daha popüler olmaları gerektiği anlamına gelir.

Baş+

Karedir, sağlamdır, orta uzunluktadır, kaşları yoğundur ve derin bir bitimi vardır.

lupoid

Vücut+

Uzun, ağır ve yere yakındır, düz, geniş, uzun bir sırtı, kaslı belleri, derin gövdeleri, belirgin kaburgaları vardır ve yan taraflarında sarkık bir alt çizgi vardır.

lupoid

Deri+

Gövde üzerinde düz beyaz üzerine limon rengi lekeler tercih edilir, turuncu renk kabul edilir, açık renk baş lekeleri ve çilli burun bölgesi de kabul edilir.

lupoid

Kulaklar+

Büyük, asma yaprağı şeklindedir ve düz tüylerle kaplıdır.

lupoid

Kuyruk+

Aşağıda bulunur, tüylüdür, alt tarafı güçlüdür, sırtla aynı hizada durur.

lupoid

Tüy+

Boldur, sıkı, ipeksi, düzdür, bacak ve gövdesi oldukça tüylüdür.

lupoid

Clumber Spaniyel ırkı köpekler sabırlı, yüce gönüllü, son derece zeki köpeklerdir ve doğal yeteneklerini artıran bir kararlılığı vardır. Muhteşem duyularını kullanabilen sessiz çalışanlardır ve aynı zamanda kibarlık ve haysiyet havası veren sağlam ve inançlı refakatçilerdir. Bir teori, bu ırkın Saint-Bernard ve spaniyel ırkının melezlenmesinin bir sonucu olduğunu öne sürse de, kökenleri genel anlamda gizemini korumaktadır. Bu dengeli, ağır kemikli köpeklerin oldukça düşünceli bir ifadesi vardır. Büyük bir güce sahip, oldukça kararlı hayvanlardır.

Biliyor muydunuz?

Uzun gövdeleri ve kısa bacakları sayesinde Clumber Spaniyel ırkı köpeklerin akıcı bir yürüyüşleri vardır, ön ve arka tarafta dümdüz bir hat üzerinde hiç çaba harcamadan düz bir hat üzerinde ilerler.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram