Home > Deutscher Wachtelhund

Yazdır

Deutscher Wachtelhund

Saf kan avcı

Breed
FCI-8
Retrievers - Flushing Dogs - Water Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Deutscher Wachtelhund

Diğer Adlar : Alman, Spaniyel

Erkek boyutu : 48-53 cm arası

Erkek ağırlığı : 17-24 kg arası

Dişi Boyutu : 43- 50 cm arası

Dişi ağırlığı : 17-24 kg

Bakım derecesi :

Anavatanı : Germany

breed_picture

Deutscher Wachtelhunds, canlı ve son derece heyecanlı avcılardır. Doğal ortamında son derece arkadaşça ve kendine güvenli, uysal ve son derece uyumlu olan bu köpekler hiçbir zaman çekingen veya saldırgan değildir, özellikle eğitildiğinde ve uygun bir şekilde idare edildiğinde uzun mesafelerde iz sürebilirler. Çok yönlülüğü sayesinde, yaralı veya kayıp bir avın izini sürmede, çalılıkta, sık ormanlarda ve suda avları gidip getirme veya ürkütüp uçmalarını sağlamada kullanılabilir.

Baş+

Düzdür, görünür bir art kafa olmadan orta derecede geniş kafatası vardır ve kısmen gelişmiş bir bitim vardır.

lupoid

Vücut+

Güçlü, belirgin omuz başları, kısa ve sağlam bir sırtı vardır, omuz başlarında herhangi bir boşluk yoktur, geniş, hafif eğimli bir sağrıyla birlikte son derece kaslı bir beli vardır.

lupoid

Deri+

Düz kahverengidir, ender olarak kırmızı olabilir; kahverengi veya ender olarak kırmızı kır renkte olabilir.

lupoid

Kulaklar+

Yüksekte durur, geniştir, düzdür, bükümlü değildir, gözlerin hemen arkasında asılıdır, kalın, etli veya gevşek değildir.

lupoid

Kuyruk+

Üst çizgiye uygun olarak taşınır, dinlenirken aşağı doğru bakar; hafif kalkıktır ve köpek tetikte veya heyecanlı olduğunda kuvvetle sallanır.

lupoid

Tüy+

Güçlü, sık, genellikle dalgalı, aynı zamanda kıvırcık (astragan) veya uzundur, kalın alt kürkle beraber düzdür.

lupoid

Av hikayelerinde, av oyunlarında yüzyıllar öncesinde kullanılan ve Deutscher Wachtelhund ırkı köpeklere son derece benzeyen köpekler anlatılmaktadır. “Wachtelhund” kelimesinin, oldukça uzun bir geçmişi vardır ancak kontrollü üreme, 20.yy’ın başlarında başlamıştır. Deutscher Wachtelhund ırkı köpekler orta büyüklüktedir, son derece gelişmiş kaslar, sağlam kemikler ve asil bir başla beraber uzun tüylü av köpekleridir. Genel olarak yüksekliğinden daha uzundur ve uzun bacaklı görülemez.

Biliyor muydunuz?

Deutscher Wachtelhund ırkı köpekler, günümüze kadar üretilmeye devam edilmiştir ve avcılar tarafından oldukça becerikli av köpeği olarak kullanılmıştır.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram