Home > English Springer Spaniel

Yazdır

English Springer Spaniel

Kökene Dönüş

Breed
FCI-8
Retrievers - Flushing Dogs - Water Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : English Springer Spaniel

Erkek boyutu : Yaklaşık 50 cm

Dişi Boyutu : Yaklaşık 50 cm.

Bakım derecesi :

Anavatanı : United Kingdom

breed_picture

İngiliz Springer Spaniyel ırkı köpekler simetrik bir yapıya sahiptir, sıkı, güçlü, neşeli ve aktiftir. İngiliz arazi spaniyelleri arasında en uzun bacaklı olan bu köpekler, arkadaş canlısıdır, birlikte yaşaması kolaydır, yapısı gereği uysaldır, çekingen veya saldırgan değildir.

Baş+

Oldukça geniştir, orta uzunlukta kafatası vardır, hafif yuvarlaktır, yüzünün ön tarafı yüksektir, gözler arasında bir olukla ikiye ayrılan alnı veya bitimi vardır.

lupoid

Vücut+

Güçlüdür, ne çok uzun ne de çok kısadır, hafif kavisli güçlü ve kaslı beli vardır, bağlar sıkıdır, derin, gelişmiş göğsü vardır.

lupoid

Deri+

Alacalı ve beyaz, siyah ve beyaz veya her iki renk birden vardır, bronz lekeler mevcuttur.

lupoid

Kulaklar+

Yuvarlak çıkıntılıdır, başa oldukça yakındır, uzun ve geniştir, göz seviyesindedir, ince tüyleri vardır.

lupoid

Kuyruk+

Alçakta durur, sırttan daha yüksekte değildir, tüylüdür ve hareketlidir.

lupoid

Tüy+

Yoğundur, düzdür ve hava koşullarına dayanıklıdır, kaba değildir.

lupoid

İngiliz Springer Spaniyel ırkı köpekler, tüm diğer İngiliz spaniyellerinin atası olduğuna inanılan eski ve safkan ırkların üyeleridir. Orijinal olarak ağ avcılığı, doğan veya tazı olarak kullanılsa da günümüzde avların bulunması, sudan çıkarılması ve geri getirilmesinde kullanılmaktadır. Fiziksel özellikleri sayesinde bataklık veya çalılara kolayca girebildikleri için pek çok ülkede son derece popülerdir.

Biliyor muydunuz?

İngiliz Springer Spaniyel ırkı köpeklerin kendilerine has bir yürüyüşleri vardır. Ön ayaklarını, omuzlarından itibaren öne doğru sallarlar böylece ayakları kolay ve serbest bir şekilde öne doğru gider. Dizleri genellikle vücudun altında kalır ve ön ayakların hizasında bulunur. Yavaş bir tempoda yürürken adım atarlar ve bu durum ırkın özelliğidir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram