Home > Portuguese Water Dog

Yazdır

Portuguese Water Dog

Şampiyon yüzücü ve dalgıç

Breed
FCI-8
Retrievers - Flushing Dogs - Water Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Cão de Agua Português

Erkek boyutu : 48- 55 cm arası

Erkek ağırlığı : 20-25 kg arası

Dişi Boyutu : 43-50 cm arası

Dişi ağırlığı : 15-22 kg

Bakım derecesi :

Anavatanı : Portugal

breed_picture

Portekiz Yüzücü Köpekler coşkulu, kararlı, gururlu, sade ve yorulmak bilmeyen köpeklerdir. Ciddi, tetikte ve keskin bir ifadeye sahip bu köpeklerin mükemmel görüş ve koku alma kabiliyeti vardır. Sıradışı bir zekaya sahiptir, her türlü komutu anlar ve zevkle itaat eder. 2009 yılında, bir Portekiz Yüzücü Köpek, Beyaz Saray'a yerleşmiştir; başkanın kızına Bo isimli bir yavru hediye edilmiştir.

Baş+

Orantılıdır, güçlü ve geniştir.

lupoid

Vücut+

Geniş, belirsiz omuz başları, düz, kısa, geniş, kaslı bir sırtı; sağrıyla birleşik kısa beli vardır. Sağrısı şekilli ve hafif eğimlidir, geniş ve derin bir göğsü vardır.

lupoid

Deri+

Beyaz, siyah veya kahverenginin çeşitli tonlarında tek renklidir veya beyazlı kahverengi ve siyah kombinasyonu olabilir.

lupoid

Kulaklar+

Göz seviyesinin üzerindedir, başa yakın durur, arka kenarı hafif kalkıktır, ince ve kalp şeklindedir.

lupoid

Kuyruk+

Köpek dikkat kesildiğinde halka şeklini alır, yüzüş ve dalış sırasında çok önemli rol oynar.

lupoid

Tüy+

Alt kürkü yoktur, vücudun tamamı gür ve hava koşullarına dayanıklı kürkle kaplıdır; iki türü vardır: Uzun ve dalgalı veya kısa ve kıvırcıktır.

lupoid

Portekiz Yüzücü Köpekler, yüzyıllar boyunca Portekiz’de Atlantik kıyı şeridinde yaşamış ve çalışmıştır ancak balıkçılığın modernleşmesiyle birlikte, nüfusları Algarve'de sınırlı kalmıştır ve burası da modern ırkın anavatanı kabul edilir. Portekiz Yüzücü Köpekleri orta büyüklükte, dengeli ve güçlüdür, düzenli yüzücü olmaları sayesinde kaslı köpeklerdir.

Biliyor muydunuz?

Sıradışı yüzücü ve dalgıç olan Portekiz Yüzücü Köpekler, balıkçıların vazgeçilmez refakatçisidir; sadece denizde değil, tekneleri ve diğer mülkü korumak için kullanılır. Güvertede hareketi dikkatle takip eder, suya atlar ve kancadan veya ağdan kurtulan her türlü balığı dalıp getirir. Aynı zamanda kopmuş bir ağı veya gevşemiş palamarı getirmek için de kullanılır.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram