Home > Spanish Water Dog

Yazdır

Spanish Water Dog

Pek çok işin ustası

Breed
FCI-8
Retrievers - Flushing Dogs - Water Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Perro de Agua Español

Erkek boyutu : 43- 48 cm arası

Erkek ağırlığı : 17-18 kg arası

Dişi Boyutu : 38-45 cm arasında

Dişi ağırlığı : 13-18 kg

Bakım derecesi :

Anavatanı : Spain

breed_picture

İspanyol Yüzücü Köpekler, orta ağırlıkta, orantılı ve görünüş olarak çekici, sağlam hayvanlardır. Doğuştan atlet özelliğine sahiptirler, bayılarak yaptıkları düzenli egzersizler sayesinde gelişmiş kasları vardır; çok başarılı çoban köpeği, avcı ve balıkçıdırlar. İspanyol Yüzücü Köpekler, sadık, itaatkar, neşeli, çalışkan, dikkatli ve dengeli köpeklerdir.

Baş+

Güçlüdür ve şık bir duruşu vardır.

lupoid

Vücut+

Sağlamdır, düz bir üst çizgisi vardır, omuz başları belirsizdir, güçlü bir sırtı, hafif eğimli sağrısı, geniş, derin bir gövdesi vardır.

lupoid

Deri+

Düz beyaz, siyah ve kahverenginin çeşitli tonları mevcuttur, iki renkli; siyah ve beyaz veya siyah ve kahverenginin çeşitli tonları olabilir.

lupoid

Kulaklar+

Orta yüksekliktedir, üçgen ve sarkıktır.

lupoid

Kuyruk+

Orta yüksekliktedir, bazen doğuştan kısadır.

lupoid

Tüy+

Her zaman kıvırcık ve yünümsü olan tüyler uzadığında tutam oluşturabilir.

lupoid

İspanyol Su Köpeklerinden gelen köpekler çok uzun süre İber Yarımadasında yaşamıştır. Bu ırkın eski Barbet köpekleriyle kökeni aynıdır. En yaygın olduğu yer Endülüs’tür, burada çoban köpeği olarak kullanılır, su avcıları ve balıkçılar için de refakatçidir. Yerel olarak, yüzyıllardır Türk olarak bilinir. İspanyol Yüzücü Köpekler, bataklık bölgelerdeki nem ve kuraklık değişikliklerine özellikle kürkleri sayesinde kolayca uyum sağlar. Özellikle görme, duyma ve koklama son derece gelişmiştir.

Biliyor muydunuz?

İspanyol Yüzücü Köpekler, her şeyi çabucak öğrenen zeki köpeklerdir. Sonuç olarak, her türlü durum ve koşullara kolayca uyum sağlayan ve çabuk öğrenen köpeklerdir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram