Home > Bichon Frise

Yazdır

Bichon Frise

Gururlu ve coşkun

Breed
FCI-9
Companion_and_Toy_Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Bichon à poil frisé

Erkek boyutu : En fazla 28 cm

Dişi Boyutu : En fazla 28 cm

Bakım derecesi :

Anavatanı : Belgium France

breed_picture

Heyecanlı ve zeki, canlı ve enerjik olan Bichon Frises ırkı köpekler ideal refakat köpeği olma konusunda tüm fiziksel ve davranışsal özelliklere sahiptir; özellikle de sevgilerini paylaşma konusunda çok isteklidirler.

Baş+

Kafatası kısmen düzdür ancak kafa yapısı sayesinde yuvarlak görünür, burnundan uzundur ve bitişi çok belirgin değildir.

lupoid

Vücut+

Geniş, son derece kaslı ve hafif kavisli bir beli vardır, hafif yuvarlak bir sağrısı, son derece gelişmiş gövdesi ve belirgin bir göğsü vardır.

lupoid

Deri+

Saf beyaz renktedir.

lupoid

Kulaklar+

Uzun ve güzel kıvırcık tüylerle kaplıdır ve iki yana düşer.

lupoid

Kuyruk+

Normalde dik durur ve omurgayla aynı hizadadır, tamamen kıvrılmaz ancak zarif bir eğimi vardır.

lupoid

Tüy+

İnce, ipeksi, son derece gevşek bir burgu vardır, Moğol keçisinin kürküne çok benzer, düz de değildir fitilli gibi de değildir, 5-10 cm uzunluğundadır.

lupoid

Bu ırkın geçmişi Romalılar dönemine kadar uzanır ve gerçekten de atalarının pek çoğu İtalyandır. Yüzyıllar boyunca aristokrasi tarafından son derece değer verilmiş, daha sonra avam takımıyla birlikte yaşamaya başlamıştır. Dünyanın her yerinde, özellikle de son altmış yılda son derece popüler bir refakat köpeği olmuştur. Bichon Frise ırkı köpekler, etkileyici gözleri, neşeli ve oyuncu özellikleriyle birlikte son derece canlı küçük köpeklerdir.

Biliyor muydunuz?

Bichon Frise, 17.YY’da son derece popüler olmuştur ve 1. Dünya Savaşına kadar da popülerliğini korumuştur. İki küresel savaşın yarattığı çılgınlık bu ırka çok pahalıya mal olsa da 1950’li yıllarda talep yeniden artmaya başlamıştır.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram