Home > Fransiz Bulldog

Yazdır

Fransiz Bulldog

Sevimli minik molosser

Breed
FCI-9
Companion_and_Toy_Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Bouledogue Français

Erkek boyutu : Ağırlığıyla orantılıdır

Erkek ağırlığı : En az 7 kg, en fazla 14 kg’dir.

Bakım derecesi :

Anavatanı : France

breed_picture

Sevecen, neşeli, oyuncu, sosyal ve hareketli… Bunlar, Fransız Bulldog dendiği zaman genelde akla gelen ilk kelimeler… İsimlerinin verdiği izlenimin aksine anavatanları İngiltere olan bu sevimli ve arkadaş canlısı hayvanlar, günümüzde ideal ev ve aile köpekleri olarak haklı bir üne sahiplerdir.

Baş+

Son derece güçlü bir yapıya sahiptir. Kareyi andıran bir şekli vardır. Cildi neredeyse simetrik katlar ve kırışıklıklar oluşturur. Üst çene-burun bölgesi karakteristik bir şekilde büzüşmüştür, gözler aşağıda ve burundan oldukça uzaktadır.
lupoid

Vücut+

Üst çizgi, bel bölgesinde artıp kuyruğa doğru keskin bir şekilde düşer. Kısa, geniş bir beli, geniş ve kaslı bir sırtı, genel olarak silindir şeklinde bir gövde yapısı vardır.
lupoid

Deri+

Siyah, beyaz, gri, kahverengi; lekeli, düz gibi çok farklı renk ve desenler görülebilir.
lupoid

Kulaklar+

Orta büyüklüktelerdir; fakat kafaya oranla biraz büyük dururlar. Alt tarafları geniş, uçları yuvarlaktır. Yüksekte ve dik dururlar.
lupoid

Kuyruk+

Kısadır, sağrı üzerinde aşağıda bulunur, kalça kısmına yakındır. Alt kısmı kalındır; uca doğru incelir.
lupoid

Tüy+

Düzgün, yoğun, parlak ve yumuşaktır.
lupoid

Kendine has görüntüsüyle dünyanın hemen her yerinde kolayca tanınan ırklardan olan Fransız Bulldog; oldukça zeki, eğlenceli ve sosyal bir köpektir. Eğitilmesi nispeten kolay da olsa, bağımsız karakterinden ötürü kimi zaman biraz inatçı olabilir. Genel olarak aktif bir ırk olmasına rağmen zamanını kanepede yatarak geçirmeye de itirazı olmayan French Bulldog, hem yetişkinler hem de çocuklar ile iyi anlaşır. Özellikle de sahibine her daim yakın olmayı çok sever ve tek başına bırakılmaktan pek hoşlanmaz. Bu da onu ev içinde beslemek için oldukça uygun bir köpek yapmaktadır.

Biliyor muydunuz?

French Bulldog’un, sıcak havalarla arası iyi değildir. Bu yüzden, özellikle yaz aylarında dikkatli olunmalı, ve bu köpekler dışarıda ya da fazla sıcak iç mekânlarda bırakılmamalıdır.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram