Home > Russian Toy

Yazdır

Russian Toy

Moskova’nın yeni yıldızı

Breed
FCI-9
Companion_and_Toy_Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Russkiy Toy

Diğer Adlar : Russkiy Toy, Moscow Longhaired Toy Terrier

Erkek boyutu : 20-27 cm arası

Erkek ağırlığı : En fazla 3 kg

Dişi Boyutu : 20-30 cm arası

Dişi ağırlığı : En fazla 3 kg

Bakım derecesi :

Anavatanı : Russian Federation

breed_picture

Aktif ve son derece neşelidir; çekingen veya saldırgan davranmaz. Rus Süs Köpeklerinin son derece parlak bir geleceği vardır; çünkü küçük köpekler giderek daha popüler olmaya başlamıştır. Görünüm olarak olmasa da davranış açısından erkekler ve dişiler arasında önemli bir fark vardır.

Baş+

Gövdeyle karşılaştırıldığında küçüktür, kafatası yüksektedir ama çok geniş değildir, net olarak belirgin bir bitimi vardır.

lupoid

Vücut+

Kare şeklindedir; dirsekler, omuz başlarındaki yüksekliğin yarısından biraz fazladır, gövde yüksekliği yeterlidir.

lupoid

Deri+

Siyah ve bronz, kahverengi ve bronz, mavi ve bronzdur ancak kırmızının herhangi bir tonu da olabilir, siyah veya kahverengi büyük lekeler olabilir.

lupoid

Kulaklar+

Büyük ve incedir, yüksekte ve dik durur.

lupoid

Kuyruk+

Orak şeklindedir, üst çizginin altında durmaz.

lupoid

Tüy+

İki türü vardır: Düz veya uzun olabilir.

lupoid

20.yy’ın başlarında İngiliz Süs Köpekler, Rusya’da en popüler ırklardan biridir ancak devrimi takip eden otuz yıl boyunca yetiştirme durma noktasına gelmiş ve ırkın varlığı tehlikeye girmiştir. Ellilerin ortasında bu durumu düzeltmek için çalışmalar başlamıştır. Kullanılan köpeklerin neredeyse tamamı safkan değildir. Bu köpekler için oluşturulan standart, İngiliz Süs Köpekleri standartından pek çok açıdan farklıdır ve ırk, FCI tarafından geçici olarak kabul edilene kadar kendi çizgisinde gelişmeye devam etmiştir. Rus Süs Köpekleri şık, aktif bacaklı, uzun bacaklı, ince kemikli ve yağsız kaslıdır.

Biliyor muydunuz?

Borzoi hariç Rus ırkları tipik olarak etkileyici hizmet köpeğidir bu nedenle Rus Süs Köpeği, popüler bir refakat köpeği olmak için gereken her şeye sahiptir.

PHOTOS

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram