Anasayfa Kedi & Köpek Sağlıklı Beslenme

Kedi & Köpek Sağlıklı Beslenme

Yazdır
Kedi & Köpek Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme – Royal Canin

Köpek ve kediler; vücut gelişimi, bakım, enerji temini gibi gereksinimlerini tam anlamıyla karşılayan mamalara ihtiyaç duyarlar. Kedi ve köpeklerin boyutlarına, yaşlarına, fizyolojik durumlarına ve ırklarına göre hassas bir şekilde seçilmesi gereken besinler, sadece gelişimlerini tamamlamaları ve enerji ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için değil, aynı zamanda hastalıklara yakalanma ihtimallerinin azaltılması ve rahatsızlıklardan sonra iyileşme süreçlerinin desteklenmesi gibi aşamalarda da gereklidir. Bilimsel araştırmalar ile hastalıkları önlemeye ve tedaviye yardımcı özellikler kazanan beslenme olgusu, günümüzde “Sağlıklı Beslenme” (Health Nutrition) olarak anılmaktadır.

Royal Canin Yaklaşımı

Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur?

Sağlıklı Beslenmenin Önemi

Sağlıklı Beslenmenin Tarihsel Gelişimi

Kedi ve köpeklerin besinsel ihtiyaçlarını, onların doğalarına uygun şekilde karşılamayı hedefleyen Royal Canin, 50 yıldır hayvan beslenme uzmanları ile iş birliği içinde çalışarak besleyici ve sağlıklı formüller üretmektedir. Birçok yönden birbirinden farklı olan kedi ve köpekler için, onların metabolizmalarına ve ihtiyaçlarına uygun olarak üretim yapan Royal Canin, sağlıklı kedi ve köpek besinleri sunmaktadır.

Besin Öğeleri

Sağlıklı kedi maması ve sağlıklı köpek maması deyince, akla öncelikle içeriğindeki besin öğeleri gelmektedir. Kedi ve köpeklerin beslenmelerinde dikkat edilmesi gereken nokta elbette ki, tercih edilen kedi ya da köpek mamasının formülündeki karbonhidrat, lipid, protein, mineral, vitamin ve bunun gibi bileşenlerin özellikleridir. İhtiyaçlar ve özel hassasiyetler doğrultusunda oluşturulan mama formülleri, kedi ve köpeklerin sağlıklı beslenmelerine olanak tanır.  

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram