Anasayfa Yavru Köpek

Yavru Köpek

Yazdır
Yavru Köpek

Köpek sahibi olmak iyi düşünülmesi gereken bir karardır. Ortalama 10 yıldan daha uzun süre yaşayan köpekler, yaşamları boyunca sahiplerinin ilgilerine ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle de köpek sahibi olmak isteyenlerin, yaşamlarını sahiplenmek istedikleri canlıyla bir bakıma bütünleştirmeleri gerekmektedir.

Eğer sahipleneceğiniz köpeğin tüm yaşamı boyunca en yakın dostu olmak isterseniz ve bu nedenle yavruluk döneminde olan bir köpek sahiplenirseniz, onlar ile yaşamaya başlamadan önce ve yaşadığınız süre boyunca dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar olacaktır. 

Yavru Köpek Bakımı

Köpeğiniz eve gelmeden önce; tasma, fırça, su ve mama kabı gibi ihtiyaçlarını önceden hazır olarak bulundurmanız gerekir. Eve gelişte ise, yaşam alanını ilk kez görecek olan yavru köpekleri, sıcak bir şekilde karşılamak ve yaşam alanlarını tanımaları, o mekâna alışmaları için onlara destek olmak gerekebilir. Onunla birlikte yaşarken beslenmesi, ağız ve diş bakımı, deri ve tüy bakımı gibi birtakım konulara dikkat etmeniz, iç ve dış mekanlarda, her zaman onun güvenliğini sağlamaya özen göstermeniz önem taşır. 

Yavru Köpeğinizle Yaşam

Yavru Köpek Gelişimi

Yavru Köpek Irkları

Yavru Köpek Rehberi

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram