Anasayfa Yetişkin Köpek

Yetişkin Köpek

Yazdır
Yetişkin Köpek

Yavruluk döneminden beri sizinle olan ya da yetişkinlik dönemindeyken sahiplendiğiniz köpeğinizin, sizin tarafınızdan karşılanması gereken beslenmeden bakıma pek çok ihtiyacı vardır. Boyutuna, ırkına ve yaşam biçimine göre sahip olduğu besinsel gereksinimler, temizlik ve bakım ihtiyaçlarının yanı sıra ona göstermeniz gereken ilgi ve sevgi, yetişkin bir köpekle yaşarken dikkat etmeniz gereken konu başlıkları arasında yer alır.

Yetişkin Köpek Beslenmesi

Köpeğinizin ırkına, yaşına ya da boyutuna göre besinsel ihtiyaçları farklılık gösterebilir. İnsandan çok daha farklı bir metabolizmaya sahip olan köpekler, insanların tükettiği gıdaları tüketemezler. Köpeğinizi, sindirim sistemine uygun olarak üretilen ve ihtiyaçlarını tam anlamıyla giderecek besinler ile beslemeniz önem taşır.

Yetişkin Köpekler ile İlgilenmek

Yetişkinlik döneminde olan köpeğiniz için yapmanız gereken en önemli iyilik, onu düzenli olarak kısa ya da uzun süreli gezintilere çıkarmaktadır. Sportif köpekler enerjilerini atmak için dışarıda daha fazla vakit geçirmeye ihtiyaç duyarken, bazı ırklar daha kısa sürede sosyalleşme ve hareket etme ihtiyaçlarını giderebilirler. Her gün ortalama bir saatlik gezintiye çıkmak, farklı ortamları keşfetmeleri ve diğer köpeklerle sosyalleşmeleri onların ihtiyaçlarını karşılamak için yeterlidir.

Yetişkin Köpek Bakımı

Yetişkin köpeğinizin günlük hijyenini sağlamak ve rutin olarak aşılarının uygulanmasına dikkat etmek sizin görevleriniz arasındadır. Köpeğinizin derisi, tüyleri, tırnakları, ağzı ve dişleri düzenli olarak gerekli temizlik ve bakım işlemlerini görmelidir.

Köpeğinizle Yaşam

Köpek Irkları

Dünya Köpek Kuruluşları

İtaatkâr Köpekler

  • facebook
  • twitter
  • youtube
  • instagram